خیز ایران خودرو و سایپا برای تصاحب بازار کرمان موتور و مدیران خودرو

صنعت خودروسازی کشورمان این روزها حال و هوای عجیبی دارد، از یک سو بعد از وقایع ارزی سال 91، شاهد افت قدرت خرید محسوس مشتریان و کاهش تیراژ تولید هستیم و از سوی دیگر، خودروسازان بزرگ جهان در حال مذاکره با شرکای ایرانی برای حضور در بازار کشور.

در چنین شرایطی البته رکودی سه وجهی ادامه دارد که از یک سو به قدرت خرید پایین و از سوی دیگر به کیفی نبودن خودروهای موجود و امید مشتریان به آینده بهتر صنعت خودروسازی مربوط می شود.

بدین معنا که مشتریان ناراضی از خودروهای فعلی و امیدوار به آینده ای روشن، دست نگه داشته اند تا بلکه شرایط بهتری حاصل شود و این امیدواری خود به رکود فعلی دامن زده است.

IKCO-1

با این وجود آمار ها نشان می دهد که دو خودروساز بزرگ و دولتی کشور یعنی ایران خودرو و سایپا در فروردین ماه کاهش تیراژی 12 درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده اند و کرمان موتور و بهمن خودرو نیز بیش از 20 درصد کاهش فروش داشته اند.

وضعیت شرکت های وارد کننده خودرو نیز به هیچ عنوان بهتر نیست، چراکه عدم تمایل مشتریان به خرید خودروهای صفر کیلومتر به دلیل بازار دست دوم ضعیف و افت قیمت زیاد در هنگام فروش ادامه دارد.

با این حساب می توان گفت که برای 90 درصد جامعه، مهمترین خبر می تواند ورود مدل های جدید ارزان قیمت (با قیمت کمتر از 50 میلیون تومان) و تحول در این سگمنت مهم بازار باشد، اما دو خودروساز بزرگ کشور عملا برنامه خاصی برای عرضه مدل های کاملا جدید یا ارتقاء کیفیت محصولات فعلی ندارند و به ارائه فیس لیفت های ضعیف و طراحی شرایط فروش با درصد سود  بالا بسنده کرده اند.

SAINA-1

سایپا ساینا تفاوت فنی بارزی نسبت به تیبا ندارد

تنها نقطه امید و محرک صنعت خودروسازی کشورمان در چنین شرایطی، همکاری تازه با خودروسازان چینی است که می توانند محصولات به نسبت متنوعی را با قیمت نسبتا رقابتی راهی بازار کنند.

در طی 10 سال گذشته عملا شاهد تاخت و تاز چینی ها در بازار توسط دو خودروساز بزرگ کرمانی یعنی کرمان موتور و مدیران خودرو بودیم که به لطف تبلیغات گسترده و ارائه محصولات متنوع موفق به کسب سهم 10 درصدی در بازار خودرو کشورمان شدند.

اما حالا ایران خودرو و سایپا نیز عطای رقابت با چینی ها را به لقایش بخشیده اند و با آغوشی باز به استقبال شرکت های چینی می روند و مشتریان نیز طبیعتا خرید از ایران خودرو و سایپا را به شرکت های کوچکتری نظیر مدیران خودرو یا حتی کرمان موتور ترجیح می دهند.

H30-5

دانگ فنگ اچ 30 با پلت فرم غیر ایمن دهه 90 سیتروئن و موتور مشترک با پژو 206 تازه ترین محصول ایران خودرو است.

تاکنون، افت قیمت زیاد و تعداد اندک مراکز خدمات پس از فروش، بزرگترین مشکل خودروهای چینی در ایران بوده اند، اما با توجه به عرضه گسترده این خودروها توسط ایران خودرو و سایپا می توان در بلند مدت انتظار رفع مشکل خدمات پس از فروش را داشت و در قدم بعدی نیز بازار دست دوم این خودروها بهبود می یابد.

با این حساب مشخص است که ایران خودرو و سایپا می توانند به راحتی هرچی تمام تر بازار دو خودروساز کرمانی را نیز از آن خود کنند و با بلعیدن سهم 10 درصدی خودروهای چینی در بازار، دامنه نفوذ خود را به بیش از 95 درصد افزایش دهند.

CHINA-2

پیشگیری از این شرایط تا حدی اجتناب ناپذیر به نظر می رسد و در صورت ادامه یافتن وضع موجود، هیچ بعید نیست که سرنوشتی مانند زاگرس خودرو که روزی خودروهای پروتون را مونتاژ می کرد و حالا در تملک سایپا قرار دارد، در انتظار دو خودروساز کرمانی باشد.

هرچند بازار خودرو کشورمان از برخی جهات قابل پیش بینی نیست و می تواند در چرخش های 180 درجه ای، همگان را شوکه کند، اما در وضعیت فعلی تنها نقطه امید برای کرمان موتور، احتمال همکاری فولکس واگن با این شرکت است.

2013_vw_is_run_like_no_other

خودروساز آلمانی علیرغم تمام فشار ها، قصد همکاری با بخش دولتی (ایران خودرو و سایپا) را ندارد و مصرانه به مذاکره برای مشارکت با بخش خصوصی ادامه می دهد و حتی مدل هایی از محصولات خود را برای تست به ایران فرستاده است.

اما واقعیت تلخ این است که فولکس واگن شانس چندانی برای عرضه خودروهای ارزان قیمت ندارد و در خوشبینانه ترین حالت می تواند محدوده قیمتی 60 میلیون به بالا را مورد هدف قرار دهد.

CHINA-3

تیبا بر روی پلت فرم مشترک با پراید (X100) ساخته می شود.

بنابراین بازهم در رده های قیمتی پایین تر، شاهد ادامه تاخت و تاز ایران خودرو و سایپا خواهیم بود که این روزها افزایش تعداد مدل های ایرانی، چینی و حتی هندی را بدون توجه به مسائل کیفی و ایمنی در مرکز توجه خود قرار داده اند.

با این حساب بخش عمده ای از ایرانیان که عملا توانایی خرید خودروهای گران قیمت از برند های فولکس واگن، رنو، فیات یا تویوتا، کیا و هیوندایی را ندارند، تا سالیان سال ناچار به انتخاب از میان خودروهای قدیمی و ضعیف فعلی و یا مدل های هندی و چینی جایگزین خواهند بود که البته از نظر فنی مزیتی نسبت به محصولات کنونی ندارند.

MVM 110-3

امید است مسئولان با توجه به عواقب چنین شرایطی، حداقل در راستای حفظ محیط زیست و کاهش خسارات میلیاردی تلفات جاده ای دست به کار شوند و اگر امکان تحول بنیادین صنعت خودروسازی کشور در راستای تولید خودروهای ایمن و اقتصادی با قیمت مناسب وجود ندارد، حداقل در راستای توسعه سریع سایر روش های حمل و نقل اعم از گسترش خطوط ریلی و هوایی اقدام کنند، تا بلکه نیاز مردم به جا به جایی از طرق دیگری رفع شود.

مطالب مرتبط

شاهین کراس 200 میلیونی در راه است؛ نسخه کراس اوور سایپا شاهین معرفی شد

استقبال عجیب و غریب مشتریان در سراسر جهان از خودروهای کراس اوور باعث شده تا تقریبا تمامی خودروسازان چهارگوشه عالم، چنین محصولاتی را در سبد تولیدات خود بگنجانند، ظاهرا سرانجام خودروسازان ایرانی نیز تصمیم گرفته اند تا با تبعیت از همین الگو، خودروهای کراس اوور اصطلاحا ملی را عرضه کنند و در این میان، اولین... ادامه مطلب

افزایش قیمت خودرو ادامه دارد؛ قرعه کشی و حذف قیمت از سایت ها دردی از بازار دوا نکرد

افزایش قیمت در بازار خودرو دیگر موضوع تازه ای نیست، ظاهرا کار به جایی رسیده که مسئولان وزارت صنعت نیز پس از بیش از دوسال مقاومت، دریافته اند که صنعت نیم بند خودروسازای یارای مقابله با موج سنگین افزایش قیمت ها را ندارد و اخیرا مجوز افزایش فصلی قیمت خودرو را نیز صادر کرده اند،... ادامه مطلب

شاهین سایپا؛ جدیدترین مشخصات فنی، فهرست آپشن ها و قیمت احتمالی

پس از اعلام خبر توقف تولید پراید، سایپا، خودروهای «رهام» و تیبا را جایگزین پراید اعلام کرد. از آنجایی که تیبا از گذشته وارد بازار شده، کنجکاوی‌ها برایش کمتر بود اما برای «رُهام» (تغییر نام به شاهین) سؤال های زیادی وجود دارد.«رهام» یا شاهین محصول جدید گروه خودروسازی سایپاست که در خصوص مشخصات فنی مدت‌های... ادامه مطلب

ایران خودرو قیمت رانا پلاس را اعلام کرد؛ مشخصات فنی و فهرست آپشن‌های رفاهی

رانا دومین محصول ملی ایران خودروست که بر اساس پلتفرم خودروی 206 صندوق دار تولید شده و از موتور معروف TU5 نیز بهره می‌برد. این خودرو از سال 91 وارد بازار کشور شد و ایران خودرو قصد دارد نسخه پلاس آن را راهی بازار کشور کند. در این نوشتار با ما همراه باشید تا نگاهی... ادامه مطلب

راهنمای خرید MVM X22؛ مشخصات فنی، آپشن ها، قیمت و شرایط فروش

تیگو2، تیگو X3 و MVM X22 ، کلیه نام‌هایی است که به کراس اوور جمع و جور شرکت خودروسازی چری چین اطلاق می‌شود.این خودرو که از زمستان سال ۹۵ وارد کارزار خودرویی کشور شده، بر مبنای دیگر محصول مشهور چری در ایران یعنی ام وی ام 315 (چری A13) طراحی و تولید شده است.ایکس22 توانسته... ادامه مطلب

ثبت نام ایران‌خودرو: حدود قیمت دنا پلاس اتوماتیک اعلام شد

آشفتگی بازار خودرو از مشخصات مهم سالهای اخیر است که بی‌ارتباط با وضعیت تولید شرکت‌های خودروساز نیست. نوسانات نرخ ارز در سه ماهه پایانی سال ٩٦، خروج آمریکا از برجام و وعده بازگشت تحریم‌ها در اردیبهشت ٩٧، به کاهش تحرک در خطوط تولید خودروسازان انجامید تا آنجا که تعداد خودروهای تولیدی در سال گذشته در مقایسه... ادامه مطلب

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟