مایکروسافت قصد تعطیلی واحد موبایل های غیرهوشمند خود و فروش برند نوکیا به فاکسکان را دارد [شایعه]

مایکروسافت قصد تعطیلی واحد موبایل های غیرهوشمند خود و فروش برند نوکیا به فاکسکان را دارد [شایعه]

براساس شایعه ای که اخیرا از چین منتشر شده، مایکروسافت بعد از فروش تنها ۱۵ میلیون تلفن همراه غیر هوشمند در جریان سه ماهه نخست امسال، تصمیم گرفته این واحد را تعطیل کند و مجوز استفاده از نام نوکیا را هم به فاکسکان واگذار نماید.

همانطور که احتمالا می دانید این غول نرم افزاری در جریان قراردادی که سال ۲۰۱۴ میلادی با نوکیا به امضا رساند واحد دیوایس ها و سرویس های آن را خریداری کرد و مجوز یافت که تا سال ۲۰۲۴ میلادی از نام نوکیا روی اسمارت فون های تولیدی خود استفاده نماید.

اگر امیدوار بودید که همین روزها خبری از عرضه یک تلفن هوشمند تازه با نام سرفس فون به گوشتان برسد باید بگوییم که طبق شایعه اخیر، بعد از توقف تولید موبایل های غیرهوشمند این شرکت، باقی گروه مایکروسافت موبایل (که تلفن های همراه تحت برند نوکیا را تولید می کند) در قالب گروهی به نام سرفس به فعالیت خود ادامه خواهد داد. طبق شایعه اخیر، ۵۰ درصد از کارکنان واحد موبایل شرکت ساکن ردموند کار خود را از دست می دهند.

همانطور که پیشتر در خبرها گفتیم، درآمدی که مایکروسافت از محل ارائه امتیاز پتنت های اندروید خود به دست می آورد به مراتب بیشتر از پولی است که از فروش ویندوز فون عایدش می شود. اما موفقیت تبلت سرفس پرو باعث شد که هوادران این شرکت امیدوار باشند Panos Panay و تیم تحت سرپرستی اش در آینده طرح های خوبی را برای تلفن های هوشمند دارای این برند عرضه کنند.

از زمانی که بخش موبایل نوکیا به مایکروسافت فروخته شد، حدودا ۱۸ هزار نفر از کارکنان آن اخراج شدند. حال اگر شایعه اخیر صحت داشته باشد آمار اخراجی ها از این هم فراتر خواهند رفت.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato