ادعای جدید جان مک آفی: از رمزگذاری واتس اپ عبور کرده ام

ادعای جدید جان مک آفی: از رمزگذاری واتس اپ عبور کرده ام

ادعای جدید جان مک آفی: از رمزگذاری واتس اپ عبور کرده ام

واتس اپ اخیراً اعلام کرده بود پیام هایی که در این سرویس رد و بدل می شوند، کاملا به صورت رمزگذاری شده در آمده اند. این پیام رسان در واقع ادعا نموده بود که رمزگذاری سر به سر (دوطرفه) را برای پیام های خروجی و ورودی فعال کرده است و قاعدتاً در این حالت، هکرها نباید قادر باشند به اطلاعات پیام های ارسالی یا دریافتی از سوی شما دسترسی پیدا کنند.

در دنیای امنیت از نوع دیجیتالی اش، سخت می توان گفت که یک تکنولوژی، ۱۰۰ درصد غیر قابل هک شدن است، چراکه تجربه نشان داده است که با گذشت زمان، همواره راه هایی برای هک آن نیز یافت خواهد شد.

وب سایت «Cybersecurity Ventures» امروز با انتشار مقاله ای، خبر می دهد که «جان مک آفی» (John McAfee) به همراه تیمش، ادعا می کند که موفق به رمزگشایی از پیام های رمزگذاری شده ی واتس اپ شده است. در واقع مک آفی ادعا می کند که هکرها، می توانند پیام های رمزگذاری شده را نیز مشاهده کنند.

البته اینطور که به نظر می رسد، مک آفی موفق به یافتن یک حفره امنیتی در نسخه اندرویدی واتس اپ شده است. از سوی دیگر این متخصص حوزه امنیت سایبری، بیان می کند که مشکل از خود واتس اپ نیست و بیشتر به اندروید و گوگل مربوط می شود.

او همچنین خبر می دهد که به همراه تیمش، یک آسیب پذیری بسیار جدی در طراحی سیستم عامل اندروید یافته که به هکر اجازه می دهد به همه چیز در یک سیستم اندرویدی دسترسی داشته باشد، حتی پیام های رمزگذاری شده ی واتس اپ.

مک آفی بیان می کند که در همین راستا، تصمیم دارد با گوگل و واتس اپ به گفتگو بنشیند و البته از این کار، هیچ نوع هدف مالی را دنبال نمی کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل