با DigitalClone آشنا شوید؛ نرم افزاری که چرخه عمر ماشین آلات را با شبیه سازی دیجیتالی شان پیش بینی می کند

با DigitalClone آشنا شوید؛ نرم افزاری که چرخه عمر ماشین آلات را با شبیه سازی دیجیتالی شان پیش بینی می کند

اغلب ما تجربه خراب شدن ماشین یا دستگاه های مختلف را در حین کار داریم. علت خرابی این دستگاه ها نیز به مسائل مختلفی بر می گردد که غالبا در کنترل ما نیست اما به لطف نرم افزاری به نام DigitalClone کاربران می توانند مشخص نمایند که کدام قطعات دچار خرابی شدند یا چه زمانی ممکن است چنین اتفاقی برایشان رخ دهد و در نتیجه فرد استفاده کننده می تواند زودتر از موعد آنها را تعویض نماید.

حتما می خواهید بدانید که نحوه عملکرد این نرم افزار به چه صورت است؟ در واقع برنامه به صورت دیجیتالی سخت افزار داخلی دستگاه مد نظر شما را شبیه سازی می کند تا دریابد که عملکرد کلی آن چگونه است و بعد به راحتی تشخیص میدهد که کدام قطعات در وهله نخست دچاز خرابی می شوند.

برای مثال اگر قرار باشد که نرم افزار در مورد خودروی شما و قطعات مختلف آن اعلام نظر کند و تشخیص دهد که فن ماشین به زودی خراب می گردد، به شما پیشنهاد می دهد که آن تعویض نمایید چراکه ممکن است در کنار بزرگراه نگه تان دارد.

نرم افزار DigitalClone کاملا هم جدید نیست و نخستین بار در سال ۲۰۱۳ میلادی عرضه گردید. تا به امروز این برنامه توسط نهادهای مهمی نظیر ناسا و ارتش ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است و از آن برای حصول اطمینان در مورد سلامت ماشین آلات و خودروهای زرهی خود استفاده می کنند.

البته این را هم بایداضافه کنیم که تا قبل از عرضه تجاری این محصول زمان زیادی باقی مانده و در نتیجه بهتر است که تا آن موقع از راهکارهای دیگری برای تشخیص خرابی در ماشین آلات خود استفاده نمایید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato