چگونه در کسب و کار خود از نیروی فریلنسر بهره بگیریم؟

اغلب کسب و کار ها در نهایت خود را با شکاف استعداد ها مواجه می بینند. استخدام نیروی تمام وقت بیشتر، تنها یکی از راه های برطرف کردن این شکاف است. اما در بسیاری مواقع، افزودن تخصص بیرونی به صورت فریلنسر، هم از لحاظ استراتژیک و هم از لحاظ مالی منطقی تر به نظر می رسد.

استخدام نیروی فریلنسر به شما اجازه می دهد چابکی خود را هنگام رشد چند برابری حفظ کنید. این فرصتی برای افزودن نیروهای با مهارت بدون تحمیل هزینه های سنگین حقوق و مزایای کامل به تیم شماست. اما برخی کسب و کارها در به کارگیری نیروهای فریلنسر در عملیات های روزانه و فرهنگ شرکت خود موفقیتی حاصل نمی کنند. این امر به عملکرد ضعیف و هدررفت منابع مالی منجر می شود و خود فریلنسر ها را نیز در موقعیت بدی قرار می دهد.

از طرف دیگر در برخی از شرکت ها استخدام نیروی فریلنسر به شدت بازده مثبتی دارد. بخشی از این بازده مثبت به استخدام انجام شده باز می گردد و بخش دیگری از آن نیز به درس هایی که شرکت در این فرایند یاد می گیرد. در ادامه ۴ نکته ای را از نظر خواهید گذراند که برای کار کردن با نیروی کار فریلنسر باید مد نظر قرار دهید.

malltina

۱- درست انتخاب کنید

به حداکثر رساندن خروجی فریلنسر های شما از فرایند استخدامی تان آغاز می شود. نیروهای در دسترس و همچنین میزان مشارکتشان در خدماتی که ارائه می دهند را بررسی کنید. با در نظر گرفتن نظرات کارفرماهای قبلی، بهترین نامزدهای استخدامی خود را انتخاب کنید. این کار نسبت به شخصیت فریلنسر ها، اخلاق کاری، و مهارت های کلی آنها دید خوبی به شما می دهد. همچنین سعی کنید نگاهی به نمونه هایی از کارنامه ی کاری فرد مورد نظر نیز بیاندازید تا سبک کارشان دستتان بیاید.

به نحوه ی تعاملاتشان توجه زیادی داشته باشید. شما هم مثل هر کس دیگری می خواهید کسی را استخدام کنید که با اهداف کسب و کاری شما همخوانی داشته باشد. اگر در این زمینه، اشتراکی با یکدیگر نداشته باشید احتمالاً با محصولی مواجه خواهید شد که همخوانی چندانی با نیازهایتان نخواهد داشت.

۲- راهنمایی های شفافی ارائه دهید

وقتی استخدام خود را به نحو احسن انجام دادید، پیش از شروع کار از روشن بودن انتظارات و مشوق های هر دو طرف برای یکدیگر اطمینان حاصل کنید تا در حین کار غافلگیر نشوید. با تعامل و همکاری با یکدیگر چارچوب شرایط و ضوابط کار را روشن کنید و برای آن جدول زمانبندی در نظر بگیرید.

برای مثال، اگر نیروی ماهر فریلنسر شما مدام از سوی کارفرماهای مختلف با پیشنهاد کار مواجه می شود از همان ابتدای کار، برای درک اولویت های او در پروژه هایی که انجام می دهد و نحوه ی صحیح تعامل میان خود وقت بگذارید و با او صحبت کنید. این سرمایه گذاری پیشاپیش، بعدها خود را در ارتباط کارا، شروع های نادرست کمتر، و رابطه ای هماهنگ تر و سازنده تر نشان خواهد داد.

۳- آنها را به اعضای تیم خود بدل کنید

اطمینان حاصل کنید از تمام نیروهای فریلنسر شما به عنوان اعضای جدید تیم تان استقبال می شود. آنها را به حضور در جلسات و برنامه های شرکت خود تشویق کنید. حتی اگر صرفاً برای انجام یک پروژه استخدام شده اند، ایجاد فضایی آکنده از صمیمیت و همدلی میان نیروها هیمشه به تولید بهترین محصول ختم خواهد شد.

۴- روی تعامل تمرکز داشته باشید

ارتباط و تعامل در رابطه ی کارا میان کسب و کار ها و نیروهای فریلنسرشان نقشی حیاتی ایفا می کند. خودتان را در دسترس آنها قرار دهید. اطلاعات مورد نیازشان را آزادانه با آنها در میان بگذارید. فضایی به وجود بیاورید که در آن هیچ کس از سؤال پرسیدن احساس بدی نداشته باشد. اگر نیروی فریلنسر شما دورکاری می کند استفاده از ابزار های ارتباطی نظیر اسکایپ و تلگرام و غیره بهترین نتیجه را برای هر دو طرف در بر خواهد داشت.

این حق هر کارمندی است که فارغ از عنوان شغلی یا موقعیت خود، احساس با ارزش بودن داشته باشد. برخورد یکسان با نیروهای فریلنسر به آنها نشان می دهد که عضوی حیاتی از تیم شما هستند و این به ایجاد رابطه ی مفیدی منجر می شود که به نفع همه است.

malltina

مطالب مرتبط

با ۳ تاثیر به ظاهر مثبت ولی مخرب دورکاری در بلندمدت آشنا شوید

دورکاری در نگاه اول به معنی زمان بیشتر برای سپری کردن با خانواده، استراحت بیشتر و کاهش هزینه‌ها است اما همین عوامل در بلندمدت می‌تواند روی سلامت جسمی و روانی کارکنان تاثیر مخرب بگذارد.صنایع، شرکت‌های و سازمان‌های بزرگ و کوچک از شرق و تا غرب دنیا به لطف شیوع کرونا درب‌ها را به روی کارکنان... ادامه مطلب

۵ توصیه برای افزایش بازدهی و تمرکز حین دورکاری

شیوع کرونا و اوج گرفتن دوباره آن بسیاری را خواسته یا ناخواسته دورکار کرده و هرچند کار کردن از خانه در نگاه اول مزیت به نظر می‌رسد اما کسانی که تجربه‌اش را دارند، به خوبی می‌دانند که با چالش‌های بسیاری همراه است. چگونه می‌توان حین کار از خانه تمرکز خود را حفظ کرد؟ چگونه باید... ادامه مطلب

۵ توصیه برای برقراری ارتباط مؤثر با کارکنان درطول بحران

هیچ رهبر شرکتی نیست که از اهمیت ارتباطات طی بحران اطلاع نداشته باشد. برقراری ارتباطات شفاف، ضروری و همدلانه به کارکنان کمک می‌کند تا هرچه سریعتر خود را با شرایط متغیر و غیر قابل پیش بینی حاصل از بحران تطبیق دهند. صداقت مدیران رده بالا در چنین شرایطی باعث افزایش سطح اعتماد به آنها شده... ادامه مطلب

۳ توصیه برای جلوگیری از خستگی مفرط کارمندان حین دورکاری

کارمندانی که از خانه کار می کنند، در مقایسه با محل کار بیشتر در معرض خستگی مفرط قرار دارند. به همین دلیل مدیران باید مراقب نشانه‌های این نوع خستگی بوده و با انجام چند کار ساده از دچار شدن کارمندان به آن جلوگیری کنند.«ریچارد بارتون» (Rich Barton)، مؤسس پلتفرم‌های Zillow, Expedia و Glassdoor اخیراً در... ادامه مطلب

نتایج یک نظرسنجی: دورکاری بازدهی اغلب کارکنان را افزایش داده است

شیوع ویروس کرونا باعث شده بسیاری از شرکت‌ها تصمیم به ادامه همکاری با نیروهای خود به صورت دورکار بگیرند و حتی شبکه اجتماعی توییتر امکان دورکاری کارمندان خود تا پایان سال جاری میلادی را فراهم کرده. نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد که دورکاری باعث افزایش عملکرد و ارتباط موثرتر نیروها شده است.بر اساس تحقیقی در گذشته،... ادامه مطلب

هوش مصنوعی صنایع را تکان خواهد داد و کسب و کارها باید برای آن آماده شوند

هوش مصنوعی اخیرا به یکی از داغ‌ترین مباحث دنیای کسب و کار تبدیل شده، ولی با این حال هنوز راه زیادی باید طی شود تا بتوان از پتانسیل بالای آن برای مصارف کاربردی در زندگی روزمره و صنایع مختلف بهره برد. اکنون بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، مایکروسافت و اپل از این تکنولوژی بهره... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟