گوگل هم سخت افزارهای پلتفرم واقعیت مجازی Daydream را می سازد

گوگل امسال در کنفرانس توسعه دهندگان خود از برنامه هایش برای آینده ابزارهای واقعیت مجازی پرده برداشت. قرار است پلتفرم Daydream که در خلال این مراسم رونمایی شد، یک اکوسیستم کامل و در بر دارنده مجموعه کامل سخت افزار، نرم افزار و محتوای واقعیت مجازی باشد.

Daydream، به نسبت گوگل کاردبورد پیشرفت های بسیاری دارد و صرفا یک ابزار برای قرار دادن تلفن همراه درون آن نیست. این پلتفرم کیفیت بالاتر، تاخیر کمتر و بهینه بودن حداکثری را برای کاربران واقعیت مجازی به ارمغان می آورد.

شرکت ساکن مانتین ویو در رویداد Google I/O، نام تعدادی از موبایل سازان که قرار است موبایل های سازگار با پلتفرم Daydream را تولید کنند، اعلام کرد. همچنین گفته شد که خط مشی اصلی طراحی سخت افزارهای این پلتفرم نیز توسط خود گوگل تعریف و در اختیار سازندگان قرار خواهد گرفت.

آگهی استخدام

در نگاه اول به نظر می رسید که گوگل نمی خواهد دخالت چندانی در بخش تولید سخت افزار و ساخت گجت های سازگار با پلتفرمش داشته باشد، اما شنیده های جدید حاکی از آن است که در کنار سایر تولید کننده ها، خود گوگل نیز اقدام به ساخت هدست و کنترلر واقعیت مجازی خواهد کرد.

حتی شنیده شده قرار است اولین سری از این محصولات در ماه نوامبر (آبان ماه) روانه بازار شوند. هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص قیمت و مناطقی که این ابزارهای واقعیت مجازی در آنها عرضه می شوند در دسترس نیست.

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟