همه چیز درباره آیفون ۱۱

بررسی روند ادامه دار افت قیمت خودروهای داخلی در رکود بهاری بازار خودرو

به لطف شرایط رکودی بازار خودرو و نیاز خودروسازان به حفظ تیراژ خطوط تولید، شاهد ارائه روش های فروش متنوعی هستیم که گاها فروش اقساطی بدون سود را نیز شامل می شود.

با این حساب اختلاف قیمت سنتی بین کارخانه و بازار برای بسیاری خودروها در شرف از بین رفتن است و قشر محترم واسطه نیز با مشکلاتی در کسب و کار خود مواجه شده اند.

دامنه این تغییرات تا آنجاست که در چند روز اخیر شاهد تغییر کاربری برخی از مشهورترین نمایشگاه های خودرو تهران بوده ایم و خبرگزاری ها از بیکار شدن برخی نمایشگاه داران خبر می دهند.

خرید بلیط هواپیما

پیش از این در مطلب تحت عنوان "فصل خرید" به شرایط نسبتا مناسب بازار خودرو برای مشتریان مصرف کننده پرداخته بودیم.

حالا اما شرایط به گونه ای رقم خورده که حتی علیرغم افزایش بهای دیه و نرخ بیمه شخص ثالث و اعطای مجوز افزایش قیمت از سوی شورای رقابت، عملا خودروسازان شهامت افزایش قیمت را ندارند چرا که عملا مشتری چندانی را در صف محصولات خود نمی بینند.

در واقع حتی با وجود افزایش هزینه های سالانه تولید، حالا شاهد سیر نزولی قیمت خودرو در آخرین روزهای اردیبهشت نسبت به آخرین روزهای اسفند گذشته هستیم.

CAR PRICE-1

به نوعی که قیمت اکثر خودروهای تولید داخل بین چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان کاهش داشته است. البته این ارقام تنها به نمونه های صفر کیلومتر مربوط می شود و طبیعتا در بازار فروش خودروهای دست دوم، شاهد افت قیمتی به مراتب بیشتر هستیم.

چنین شرایطی باعث خارج شدن خودرو از کالایی سرمایه ای به کالایی مصرفی شده و از انگیزه بسیاری افراد برای ثبت نام خودروها با انگیزه کسب سود می کاهد و به کاهش تیراژ و افزایش رکود دامن می زند.

با توجه به افت کیفیت قابل توجه خودروهای داخلی در چند سال اخیر، مدل های جدید چینی حداقل در ظاهر، گزینه های جذاب تری برای خرید محسوب می شوند، اما ارائه شرایط مطلوب و متنوع فروش اقساطی و بدون سود و نگرانی مصرف کنندگان از شرایط خدمات دهی به این خودروها در بلند مدت، به طور معمول باعث افت قیمت زیاد خودروهای چینی در بازار دست دوم می شود و از همین رو نیز اغلب افراد تمایل چندانی برای سرمایه گذاری روی این خودروها ندارند.

با توجه به سابقه تشکیل کمپین نخریدن خودرو صفر در سال گذشته، خودروسازان بهتر است حداقل نسبت به افزایش کیفیت محصولات پر تیراژ خود اقدام کنند، بلکه بتوانند از این طریق از تکرار وقایع سال گذشته پیشگیری کنند.

مطالب مرتبط

نگاهی به تغییرات چراغ خاموش قیمت خودروهای داخلی توسط ایران خودرو و سایپا

جدیدترین قیمت تعدادی از خودرو های تولیدی ایران خودرو با انجام برخی اصلاحات منتشر شد. ایران خودرو در دعوتنامه های جدیدی که برای مشتریان این خودروها صادر کرد، اصلاحاتی را به شرح ذیل انجام داده است و بدین ترتیب قیمت های افزایش یافته هفته قبل را تعدیل کرد. دعوتنامه مشتریانی که قبلا خودرو ٢٠٧ دستی... ادامه مطلب

سکوت مرگبار بازار خودرو؛ توقف خرید و فروش و احتمال فسخ قرارداد پیش خرید خودرو های وارداتی

حدود 40 هزار خودرو پیش خرید شده‌اند اما هنوز گذرشان به این سوی مرز نیفتاده است. رئیس انجمن وارد کنندگان خودرو می‌گوید که در حال حاضر حدود 20 هزار دستگاه تعهد عقب افتاده وجود دارد و حدود 20 هزار دستگاه خودرو دیگر برای واردات ثبت سفارش شده‌ اما این خودروها هنوز وارد نشده‌اند و اگر... ادامه مطلب

هرآنچه در مورد خودرو اسرار آمیز یاماها می دانیم

به تازگی اعلام شده است که گروه خودروسازی ژاپنی یاماها قصد دارد از یک خودروی کانسپت جدید رونمایی کند.در حال حاضر فقط می دانیم که به واسطه این کانسپت یک خودروی خودران جدیدی نیز معرفی خواهد شد.یاماها قصد دارد که کانسپت خودران اسپرتی را که در چهل و چهارمین نمایشگاه خودروی توکیو معرفی کرده است... ادامه مطلب

تخصیص ارز نیمایی به خودروسازان و افزایش قیمت + اعلام قیمت جدید جک S5، جک S3 و لیفان X60

بعد از افزایش قیمت ارز و نوساناتی که اتفاق افتاد به یکباره شاهد جهش قیمتی و آشفتگی در بازار خودرو بودیم.در حال حاضر قطعه ساز و خودروساز مواد اولیه و قطعات مورد نیاز خود را با ارز نیمایی تأمین می کند که در نهایت این امر تأثیر منفی بر قیمت تمام شده خودرو گذاشته و... ادامه مطلب

دانگ فنگ H30 به جای تندر 90؛ اعلام شرایط تازه برای تحویل خودروهای ایران خودرو

چندی قبل گزارشی به مضمون خروج محصولات ال 90 از خطوط ایران خودرو منتشر شده بود که ایران خودرو بلافاصله اين گزارش را تکذیب کرد اما در لیست مردادماه محصولات ایران خودرو که به تازگی منتشر شده مشخص شده است که محصولات ال 90 دیگر روی خطوط تولید این شرکت قرار نخواهند گرفت.از طرف دیگر... ادامه مطلب

چه خودروهایی مشمول افزایش قیمت حاشیه بازار نمی شوند؟

بیش از شش ماه است  که افزایش قیمت خودرو تبدیل به موضوع روز صنعت خودروسازی کشور شده است. نوسانات نرخ ارز و تامین ارز مورد نیاز برای قطعه از ارز نیمایی که قیمت آن به مراتب بیشتر از ارز دولتی سابق است، باعث شده خودروسازان به فکر افزایش قیمت محصولات خود باشند.افزایش قیمت‌ خودروها قطعی... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x