بررسی روند ادامه دار افت قیمت خودروهای داخلی در رکود بهاری بازار خودرو

به لطف شرایط رکودی بازار خودرو و نیاز خودروسازان به حفظ تیراژ خطوط تولید، شاهد ارائه روش های فروش متنوعی هستیم که گاها فروش اقساطی بدون سود را نیز شامل می شود.

با این حساب اختلاف قیمت سنتی بین کارخانه و بازار برای بسیاری خودروها در شرف از بین رفتن است و قشر محترم واسطه نیز با مشکلاتی در کسب و کار خود مواجه شده اند.

دامنه این تغییرات تا آنجاست که در چند روز اخیر شاهد تغییر کاربری برخی از مشهورترین نمایشگاه های خودرو تهران بوده ایم و خبرگزاری ها از بیکار شدن برخی نمایشگاه داران خبر می دهند.

پیش از این در مطلب تحت عنوان "فصل خرید" به شرایط نسبتا مناسب بازار خودرو برای مشتریان مصرف کننده پرداخته بودیم.

حالا اما شرایط به گونه ای رقم خورده که حتی علیرغم افزایش بهای دیه و نرخ بیمه شخص ثالث و اعطای مجوز افزایش قیمت از سوی شورای رقابت، عملا خودروسازان شهامت افزایش قیمت را ندارند چرا که عملا مشتری چندانی را در صف محصولات خود نمی بینند.

در واقع حتی با وجود افزایش هزینه های سالانه تولید، حالا شاهد سیر نزولی قیمت خودرو در آخرین روزهای اردیبهشت نسبت به آخرین روزهای اسفند گذشته هستیم.

CAR PRICE-1

به نوعی که قیمت اکثر خودروهای تولید داخل بین چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان کاهش داشته است. البته این ارقام تنها به نمونه های صفر کیلومتر مربوط می شود و طبیعتا در بازار فروش خودروهای دست دوم، شاهد افت قیمتی به مراتب بیشتر هستیم.

چنین شرایطی باعث خارج شدن خودرو از کالایی سرمایه ای به کالایی مصرفی شده و از انگیزه بسیاری افراد برای ثبت نام خودروها با انگیزه کسب سود می کاهد و به کاهش تیراژ و افزایش رکود دامن می زند.

با توجه به افت کیفیت قابل توجه خودروهای داخلی در چند سال اخیر، مدل های جدید چینی حداقل در ظاهر، گزینه های جذاب تری برای خرید محسوب می شوند، اما ارائه شرایط مطلوب و متنوع فروش اقساطی و بدون سود و نگرانی مصرف کنندگان از شرایط خدمات دهی به این خودروها در بلند مدت، به طور معمول باعث افت قیمت زیاد خودروهای چینی در بازار دست دوم می شود و از همین رو نیز اغلب افراد تمایل چندانی برای سرمایه گذاری روی این خودروها ندارند.

با توجه به سابقه تشکیل کمپین نخریدن خودرو صفر در سال گذشته، خودروسازان بهتر است حداقل نسبت به افزایش کیفیت محصولات پر تیراژ خود اقدام کنند، بلکه بتوانند از این طریق از تکرار وقایع سال گذشته پیشگیری کنند.

مطالب مرتبط

پشت پرده واردات خودرو و عدم تمایل خودروسازان خارجی برای حضور رسمی در بازار ایران

اوایل دهه 80 بود که فریاد موفقیت خودروسازان ایرانی در تولید خودروهای ملی، گوش فلک را کر کرده بود و خبرهای توانمندی عظیم صنعت خودرو در تولید محصولات شاخص و رقابتی مدام در رسانه ها مطرح می شد. در چنین شرایطی، پس از سال ها ممنوعیت واردات خودرو، مسئولین تصمیم به آزاد سازی ورود خودروهای خارجی گرفتند... ادامه مطلب

جدیدترین قیمت خودرو در بازار تهران- آبان 97

نوسانات قیمتی ارز از فروردین اثر منفی بر بازارهای کشور گذاشت؛ به‌ طوری‌ که تعادل عرضه و تقاضا تحت‌ تاثیر نرخ ارز دچار آشفتگی و به ‌هم‌ ریختگی شد. در این بین بازار خودرو نیز بی ‌نصیب از آشفتگی ارزی نبود به‌ طوری‌ که با توجه به تقاضای بالا، عرضه به پایین ‌ترین سطح خود... ادامه مطلب

وقتی چینی ها خودروهای ایرانی را هم کپی می کنند؛ بائوجین 630 مخلوقی عجیب با لوگوی ایران خودرو

اولین خودرو چینی که همه ی ما به خاطر داریم ام وی ام 110 با موتور 0.8 لیتری و 1.1 لیتری با طراحی کپی شده از روی دوو ماتیز بود که دیدنش روحیه هر ماشین دوستی را بد می کرد. اما امروز خودرو های چینی در مقایسه با صنعت خودرو چند دهه ای ما بسیار سریع... ادامه مطلب

حباب قيمت خودروهای خارجی شكسته خواهد شد

بسیاری از کارشناسان، دلیل گران بودن خودروهای خارجی در داخل را میزان بهای ارز وارداتی آن می‌ دانند. از طرفی، سازمان‌ ها و متولیان همیشه افزایش قیمت خودروی خارجی را طرحی برای ملی‌ سازی خودروی ملی می‌ دانستند. همچنين پس از برقراری نظام تعرفه ای جدید قیمت خودروهای وارداتی افزایش پیدا كرد. در نتيجه تفاوت بین... ادامه مطلب

استخدام مهندسان کلیدی پروژه "سری i" ب ام و توسط یک استارتاپ چینی

تا همین چند سال قبل، ب ام و یک خودروساز نسبتا سنتی محسوب می شد که به ساخت خودروهای خوب و لذت بخش برای رانندگی پرهیجان شهرت داشت، اما پروژه ب ام و های سری i این کمپانی، نقطه عطفی برای پیوند زدن محصولات سنتی ب ام و به آینده ای متفاوت و رقابتی است... ادامه مطلب

جدید ترین شرایط فروش محصولات سایپا اعلام شد [به روز رسانی]

بر اساس فرمول قیمت گذاری تصویب شده قرار بود قیمت فروش خودرو ۵ درصد زیر قیمت بازار باشد، تا با افزایش عرضه توسط خودروسازان، قیمت خودرو در طی زمان کاهش یابد؛ اتفاقی که عملاً محقق نشده است؛ قرار بود با صدور مجوز افرایش قیمت و عرضه خودروسازان با قیمت کمتر از 5 درصد قیمت بازار... ادامه مطلب

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x