سرقت ۱۲.۷ میلیون دلار از ۱۴۰۰ دستگاه خودپرداز ژاپنی در ۲ ساعت

سرقت ۱۲.۷ میلیون دلار از ۱۴۰۰ دستگاه خودپرداز ژاپنی در ۲ ساعت

در ۱۵ ماه مه، تیمی از هکرها با هماهنگی کامل و در زمان از قبل تعیین شده، اقدام به استفاده از ۱۴۰۰ دستگاه خودپرداز در سراسر کشور ژاپن کردند و در کمتر از ۲ ساعت، مبلغی معادل با ۱۲.۷ میلیون دلار پول نقد از حساب برخی مشتریان بانک ها خارج کردند.

مقامات دولتی ژاپن باور دارند که در این پرونده، حدود ۱۰۰ نفر به شکل هماهنگ اقدام به خارج کردن پول از حساب افراد در توکیو و ۱۶ استان دیگر کرده اند. بر اساس اطلاعات به دست آمده از ۱۴۰۰ دستگاه ATM که مورد استفاده قرار گرفته اند، پلیس این کشور باور دارد که هکرها اطلاعات کارت اعتباری برخی افراد را در اختیار داشته و سپس با تهیه کارت های بانکی جعلی و کپی کردن اطلاعات حساب در آنها، از همین کارت ها برای برداشت پول از دستگاه های خودپرداز بهره گرفته اند.

پلیس باور دارد که هکرها به طور کلی ۱۶۰۰ کارت اعتباری جعلی در دست داشته اند و از هر یک بهره گرفته اند تا حداکثر مبلغی که می توان در یک روز از عابر بانک دریافت کرد را برداشت کنند. لازم به ذکر است که سقف برداشت در کشور ژاپن، معادل ۱۰۰ هزار ین (حدود ۹۱۰ دلار) است.

هنوز مشخص نیست که این افراد، در وهله نخست چگونه اطلاعات حساب برخی از مشتریان بانک ها را یافته اند تا آنها را در کارت های جعلی کپی کنند.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato