با ربات خانگی شرکت ایسوس به نام Zenbo آشنا شوید

رئیس هیئت مدیره ی شرکت ایسوس یعنی Jonney Shih برای معرفی محصولی به روی صحنه ی کامپیوتکس رفت که اندکی با باقی محصولات معرفی شده تفاوت دارد: یک ربات خانگی. او پیش از معرفی ربات خانگی Zenbo گفت: «خواسته ی بلندپروازانه ی ما این است که رایانش رباتیک را به تمام خانه ها بیاوریم. ربات مذکور با اهداف «کمک رسانی، سرگرمی، و هم نشینی» به طور اخص برای سالمندان و کودکان در نظر گرفته شده است. با این حال، جالب ترین ویژگی آن این است که قادر خواهد بود به دستگاه های قدیمی تر و لوازم هوشمند خانه متصل شود. به این ترتیب قادر خواهید بود از طریق دوربین مدار بسته ی متصل به این ربات ببینید چه کسی پشت در است و سپس از طریق نمایشگری که روی صورت این ربات تعبیه شده در را از راه دور باز کنید. Zenbo قادر خواهد بود به چراغ ها، تلویزیون، کولر و وسایل مختلف دیگر متصل شود.

Zenbo می تواند به صورت مستقل در محیط منزل رفت و آمد کند و از طریق فرمان های صوتی هدایت شود. قسمت صورت Zenbo به عنوان یک رابط تعاملی لمسی نیز عمل می کند که از طریق آن قادر خواهید بود تماس تصویری برقرار کنید، به صورت آنلاین خرید کنید، و یا روی آن به تماشای محتوای ویدیویی بنشینید.

ربات Zenbo شرکت ایسوس قادر خواهد بود به صورت صوتی نکات مختلفی مثل وقت ویزیت پزشک یا زمان مصرف دارو را به اطلاع کاربر خود برساند. همچنین قادر است در صورت افتادن صاحب خود روی زمین، به اعضای خانواده اش پیامی اضطراری بفرستد. اعضای خانواده ی فرد حتی می توانند کنترل Zenbo را در دست بگیرند و از طریق دوربین نصب شده روی آن اوضاع را تحت نظر داشته باشند.

ربات ایسوس به گونه ای طراحی شده که می تواند همراه با موسیقی برای کودکان به اجرای حرکات موزون بپردازد، و از کتابخانه ی داخلی خود برای آنها داستان بخواند. طبیعتاً ایسوس به تبلیغ برنامه ی مخصوص توسعه دهندگان ربات Zenbo نیز می پردازد؛ برنامه ای که با دسترسی به کیت توسعه ی نرم افزاری این ربات و اطلاعات مفید دیگر می تواند به خلق اپلیکیشن های بیشتر برای آن منجر شود. این مسئله برای موفقیت ربات جدید شرکت ایسوس اهمیت زیادی خواهد داشت.

ارتفاع ربات مذکور تقریباً تا زانوی یک فرد متوسط می رسد و صدایی رباتیک برای آن در نظر گرفته شده است. قیمت ۵۹۹ دلاری آن نیز برای یک ربات خانگی قیمت بالایی محسوب نمی شود و همین امر می تواند به استقبال از آن کمک کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟