مایکروسافت در اپلیکیشن های آفیس خود قابلیت جدیدی به نام Tell Me را معرفی کرد

مایکروسافت در اپلیکیشن های آفیس خود قابلیت جدیدی به نام Tell Me را معرفی کرد

ممکن است بسیاری از ما به مرور زمان در کار با اپلیکیشن هایی مثل ورد، اکسل و پاورپوینت ماهر و چیره دست شده باشیم، اما حقیقت این است که محصولات یادشده، اپلیکیشن های پیچیده ای برای کار کردن هستند و بارها شده که هنگام استفاده از آنها برای یافتن یک ابزار مشخص یا انجام یک عملیات خاص دچار سردرگمی شده ایم. به همین خاطر است که بعضی افراد برای تسلط بر این اپلیکیشن ها در دوره های آموزشی ویژه ای شرکت کرده و برای این کار حتی مدرک دریافت می کنند.

اما برای تسلط بر اپلیکیشن های آفیس، خود مایکروسافت هم اخیرا یک ابزار درون برنامه ای در نظر گرفته تا بتواند راهنمای شما برای کار در اپلیکیشن های ورد، اکسل و پاورپوینت باشد.

نسخه های اندرویدی این سه اپلیکیشن ابزار جدیدی تحت عنوان Tell Me دریافت کرده اند که با فشردن آیکن لامپ دسترسی به آن فراهم می شود. پس از نمایان شدن فیلد جستجوی Tell Me، حالا می توانید هر چیزی که در اپلیکیشن های آفیس به دنبالش هستید را از آن بپرسید تا در کسری از ثانیه پاسخ آن را در اختیارتان قرار دهد.

Tell Me Office

برای دسترسی به این قابلیت کافیست از نوار ابزار بالای صفحه روی گزینه A و مداد اشاره کرده و سپس آیکن لامپ را بفشارید. این فرآیند برای کاربران تبلت ساده تر است، چرا که نمایشگر بزرگتری در اختیار دارند و می توانند همیشه به تب Tell Me در گوشه بالا و سمت راست تصویر دسترسی داشته باشند.

اما Tell Me تنها قابلیت جدید اپلیکیشن های آفیس مایکروسافت نیست. در کنار آن، اپلیکیشن ورد از قابلیت ممزوج و تفکیک کردن سلول ها برخوردار شده و در اکسل نیز حالا می توان به گسترش و حذف ستون ها و ردیف های گروهی اقدام کرد. پاورپوینت هم به نظر می رسد که به جز Tell Me قابلیت جدیدی را دریافت نکرده باشد.

با توجه به محبوبیت اپلیکیشن های آفیس و پیچیدگی کار با آنها، شکی نیست که قابلیت Tell Me مورد استقبال کاربران قرار خواهد گرفت و از سختی کار با مجموعه آفیس مایکروسافت به میزان زیادی خواهد کاست.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato