عضو هيئت عامل سازمان فناوری اطلاعات، از تغییر رویکرد بازی های رایانه ای داخلی می گوید

عضو هيئت عامل سازمان فناوری اطلاعات، از تغییر رویکرد بازی های رایانه ای داخلی می گوید

مهندس خسرو سلجوقی، عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در ارتباط با تغییر رویکرد بازی های رایانه‌ای در کشور بیان کرده است: «در گذشته تفکری مبنی بر اینکه بازی های رایانه‌ ای متعلق به قشری خاص و محدود به پر کردن اوقات فراغت است وجود داشت که امروز با گسترش این حوزه در جامعه ی جهانی متوجه می شویم این بازی ها نه‌ تنها مربوط به رده ی سنی خاصی نیست، بلکه در زمینه‌ های مختلف از جمله گسترش فرهنگ، بهداشت و آموزش می توان از آن استفاده کرد».

سلجوقی با اشاره به توان چشمگیری که در زمینه ی بازی های رایانه ای در کشور وجود دارد گفته است: «برای تحقق شعار امسال باید از این ظرفیت‌ ها استفاده کرد. لذا در همین زمینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز برنامه‌ ریزی های مدونی انجام داده است که از این ظرفیت‌ ها برای تولید بیشتر در این حوزه استفاده شود».

عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطرنشان کرده است: «یکی از سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برون‌گرایی است، که تمرکز آن بر صادرات محصولات داخلی است. این سیاست بهترین فرصت است تا بتوانیم بازی های رایانه‌ ای که توسط نخبگان داخلی طراحی شده یا می شود را در عرصه‌ های بین‌ المللی معرفی کنیم و در کنار آن نیز به صادرات این بازی ها بپردازیم».

سلجوقی با فرصت خواندن استعداد های داخلی در زمینه ی تولید بازی های رایانه ای ادامه داده است: «تولید بازی های رایانه‌ ای بومی بین‌ المللی علاوه بر حضور در جوامع جهانی، موجب ایجاد اشتغال و رونق بازی های رایانه‌ ای در داخل کشور نیز خواهد شد. ورود به بازار جهانی در عرصه ی بازی های رایانه‌ ای اگر به‌ صورت هوشمندانه اتفاق بیافتد بدون شک می توانیم فرهنگ ایرانی - اسلامی را به کشورهای جهان معرفی کنیم و این خود یک توان مضاعفی در حوزه ی بازی های رایانه‌ ای است».

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato