پرچمداران مجهز به ۶ گیگابایت رم، سه جایگاه نخست بنچمارک آنتوتو را به خود اختصاص داده اند

پرچمداران مجهز به ۶ گیگابایت رم، سه جایگاه نخست بنچمارک آنتوتو را به خود اختصاص داده اند

در سال ۲۰۱۳، آیفون ۵ اس با پردازنده ای ۶۴ بیتی معرفی شد و پس از آن، موبایل ها به سوی استفاده از این معماری پیش رفتند اما در همان زمان هم این بحث وجود داشت که با توجه به مقدار رم این ابزارها که پایین تر از ۴ گیگابایت بود، بهره گیری از چنین پردازنده هایی بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

امسال ولی شاهد موبایل هایی هستیم که به ۶ گیگابایت رم مجهز شده اند و حالا در پایگاه اینترنتی متعلق به بنچمارک AnTuTu می توان دید که سه تلفن هوشمند برتر در ماه میلادی گذشته، از ۶ گیگابایت رم به همراه اسنپدراگون ۸۲۰ برخوردار بوده و حتی از آیفون 6s و گلکسی S7 نیز پیشی گرفته اند.

03091313-content

نکته اینجاست که تفاوت موبایل های مجهز به ۶ گیگابایت رم با سایر دستگاه ها آنقدر بالا نیست. تفاوت میان شیائومی Mi5 به عنوان دستگاهی که ۶ گیگابایت رم ندارد، با سه گزینه ابتدایی این لیست که همین ویژگی را دارا هستند، تنها حدود ۲۰۰۰ امتیاز است. این شکاف در مقایسه با گلکسی اس ۷ اج یا آیفون 6s به ۴۰۰۰ الی ۵۰۰۰ امتیاز می رسد.

در هر صورت، می دانیم که پرچمداران آتی قرار است از رم های ۶ گیگابایتی استفاده کنند و این شماره ها، تنها به سوی بیشتر شدن پیش خواهند رفت. در این میان ولی همانطور که در جدول فوق می بینید، تغییرات شگرف نیست و به نظر می رسد افزایش مقدار رم تاثیر چندان زیادی بر کارایی دستگاه های مجهز به پردازنده ۶۴ بیتی ندارد.

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato