بعد از گوگل و سامسونگ، حالا ال جی هم به صورت ماهانه بولتن امنیتی منتشر می کند

بعد از گوگل و سامسونگ، حالا ال جی هم به صورت ماهانه بولتن امنیتی منتشر می کند

گوگل اولین شرکتی بود که بعد از ماجرای باگ «Stage Fright» ارائه آپدیت های امنیتی برای موبایل ها و تبلت های مبتنی بر اندروید را جدی گرفت. بعد از آن هم سامسونگ راه گوگل را در پیش گرفت و علاوه بر آن، به صورت ماهانه بولتنی را منتشر ساخت که در آن عمده باگ ها و حفره های امنیتی کشف شده در آن ماه معرفی و لینک دانلود وصله امنیتی مرتبط با آن درج می شود. حالا ال جی نیز همین مسیر را برگزیده و با راه اندازی یک وبسایت، گزارش ماه می گوگل را در اولین بولتن خود بازنشر داده است.

البته قرار است بولتن ال جی تنها باگ هایی را شامل شود که در دستگاه های تولیدی خود این شرکت یافت شده اند. در این موارد علاوه بر شرح نقص مورد نظر، یک لینک نیز برای مراجعه به بولتن گوگل در نظر گرفته شده است. ضمن این که این باگ ها بر حسب اهمیت و خطرناک بودن نیز طبقه بندی شده اند.

نقص مهم این ماه باز هم مربوط به یک مدیا سرور دیگر می شود که راه را برای دسترسی به اطلاعات داخل گجت شما باز می گذارد. در زیر بولتن مذکور محلی برای نام بردن از دستگاه های آلوده به آن باگ در نظر گرفته شده، اما ظاهراً باگ های این ماه شامل هیچ محصولی از ال جی نمی شود.

در خصوص وصله های اصلاحی اما روند کار به این سرعت نیست و ارائه آنها با کمی تاخیر انجام می گردد، عمده دلیل این تاخیرها، نیاز به تست و بهینه سازی بسته های آپدیت در شبکه اپراتورهای مختلف است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato