تا سال 2035 میلادی 21 میلیون ماشین خودران در خیابان های سرتاسر دنیا تردد خواهند کرد

تا سال 2035 میلادی 21 میلیون ماشین خودران در خیابان های سرتاسر دنیا تردد خواهند کرد

تا سال 2035 میلادی 21 میلیون ماشین خودران در خیابان های سرتاسر دنیا تردد خواهند کرد

تکنولوژی خودروهای بدون راننده ممکن است زودتر از آنچه تصور می شد به بار بنشیند و فراگیر شود.

سازمان تحلیلی IHS Automotive در جدیدترین گزارش خود، شمار خودروهای بدون راننده و خودرانی که انتظار دارد در سرتاسر دنیا وارد سطح خیابان ها شوند را افزایش داده است. در ژانویه سال ۲۰۱۴ میلادی، این سازمان پیش بینی کرده بود که فروش ماشین های خودران تا سال ۲۰۳۵ میلادی به رقم ۱۱.۸ میلیون دستگاه می رسد.

حالا اما، با در نظر داشتن افزایش قابل توجه توسعه و تحقیق در زمینه تکنولوژی ماشین های خودران توسط خودرسازان و شرکت های فعال در حوزه فناوری، پیش بینی شده که ۲۱ میلیون ماشین بدون راننده تا سال ۲۰۳۵ میلادی در سرتاسر دنیا به فروش رود که این رقم تقریبا دو برابر میزان برآورد شده قبلی است.

IHS پیش بینی کرده که ایالات متحده آمریکا از نظر میزان خودروهای بدون راننده مورد استفاده شهروندانش صدرنشین جدول خواهد بود و تا سال ۲۰۲۰ میلادی، چندین هزار دستگاه از این ماشین ها در تمامی خیابان های این کشور تردد خواهند کرد. انتظار می رود که این رقم تا سال ۲۰۳۵ میلادی به ۴.۵ میلیون دستگاه در خاک آمریکا برسد.

همانطور که احتمالا انتظار دارید، در این زمینه، ژاپن زیاد هم با آمریکا فاصله نخواهد داشت. IHS پیش بینی کرده که این کشور تا پیش از برگزاری بازی های المپیک تابستانه توکیو در سال ۲۰۲۰، هماهنگی ها و سرمایه گذاری های لازم را برای ورود این خودروها به سطح خیابان های خود انجام خواهد داد.

آمریکا و ژاپن مسیر را برای تردد خودروهای بدون راننده هموار خواهند کرد، با این همه پیش بینی شده که چین نیز به یکی از بزرگان این حوزه بدل شود. در واقع IHS  باور دارد که تا سال ۲۰۳۵ میلادی، بالغ بر ۵.۷ میلیون خودرو در این کشور پهناور آسیایی شکلی از فناوری خودران را در خود خواهند داشت.

اروپای شرقی و غربی نیز در این معادله نقش ایفا خواهند کرد و تا تاریخ اعلام شده، ۴.۵ میلیون ماشین خودران توسط شهروندان این دو منطقه خریداری خواهد شد. در این بازه زمانی، بالغ بر یک میلیون خودروی بدون راننده هم در خاور میانه و آفریقا به فروش خواهد رفت.

البته IHS اشاره کرد که این ماشین ها چالش هایی را هم به لحاظ امنیت سایبری و اطمینان پذیری نرم افزاری ایجاد خواهند کرد که با تشخیص و رفع تهدیدات، نگرانی ها در این رابطه نیز کاهش می یابد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل