نمایش اشتباه پرچم فیلیپین و اعلام شرایط جنگی توسط فیسبوک

نمایش اشتباه پرچم فیلیپین و اعلام شرایط جنگی توسط فیسبوک

نمایش اشتباه پرچم فیلیپین و اعلام شرایط جنگی توسط فیسبوک

امسال فیسبوک تصمیم داشت روز استقلال را به کاربران مقیم فیلیپین تبریک گوید. به همین دلیل بنری طراحی کرد و آن را برای کاربران کشور یاد شده به نمایش کشید تا افراد نیز بتوانند آن را به اشتراک بگذارند. تنها مشکل این بود که همین بنر که تصویرش را در فوق مشاهده می کنید، خبر از آن می داد که فیلیپین در شرایط جنگی به سر می برد.

پرچم فیلیپین از دو رنگ اصلی قرمز و آبی تشکیل شده و هر دو حالت قرارگیری رنگ ها، چه قرمز در فوق به نمایش کشیده شود و چه آبی، صحیح است اما معنای مختلفی دارد. در حالت عادی، رنگ آبی بالا قرار می گیرد اما اگر رنگ قرمز در بالا دیده شود، به معنای آن است که فیلیپین در شرایط جنگی قرار گرفته است.

Cj7xSUYUYAECARy

روز گذشته فیسبوک در طرحی که برای مناسبت «روز استقلال» تدارک دیده بود، رنگ قرمز را در پرچم فیلیپین در بالا نشان می داد و همین مسئله در شبکه های اجتماعی خبرساز شد.

فیسبوک البته به سرعت به اشتباه خود اذعان نمود و عذرخواهی کرد: «این یک اشتباه ناخواسته بوده و بابتش پوزش می طلبیم. ما عمیقاً به کاربران فیلیپینی خود اهمیت می دهیم و در حالی که می خواستیم روز استقلال را به آنها تبریک گوییم، مرتکب یک اشتباه شدیم.»

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل