هزاران نفر از کارمندان کمپانی اریکسون اخراج می شوند

هزاران نفر از کارمندان کمپانی اریکسون اخراج می شوند

بنابر گزارش های اخیر، کمپانی اریکسون که بیش از هر چیز در زمینه تولید قطعات مخابراتی فعالیت دارد، تصمیم گرفته تا برای جلوگیری از زیان مالی و با هدف کم کردن هزینه های خود، هزاران نفر از کارمندانش را اخراج نماید. بعد از ارائه گزارش مالی از آخرین سه ماهه سال مالی اخیر که در آوریل به پایان رسید، اریکسون اعلام کرده بود که کاهش درآمد از مناطق اروپا و آمریکای لاتین، نیازمند کم کردن هزینه ها است اما نگفته بود که کاهش هزینه، تا این حد بزرگ خواهد بود.

روزنامه سوئدی «Svenska Dagbladet» در گزارش خود آورده که اریکسون می خواهد بین ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ نفر از نیرو کاری خود را در فصل تابستان پیش روی اخراج نماید و البته احتمالاً شغل هزاران نفر دیگر نیز در خطر خواهد بود. اریکسون در حال حاضر از پاسخ به این گزارش سر باز زده اما یکبار دیگر تایید نموده که قصد دارد هزینه های خود را در سال ۲۰۱۷ کاهش دهد.

اریکسون در ایمیلی به نشریه مورد بحث گفته که برنامه خود در راستای کاهش هزینه ها را به مرحله اجرا در آورده است اما تا پایان این هدف، زمانی زیادی باقی مانده و لازم است کارهای زیادی انجام شود. کمپانی ساکن استکهلم دلیل این امر را کاهش تقاضا برای پروژه های مربوط به پهنای باند موبایل های هوشمند ذکر کرده است.

اریسکون در بخشی از بیانیه خود آورده: «همانطور که پیش از این در تاریخ ۲۱ آپریل گفته بودیم، در حال ایجاد تغییراتی ساختاری در کمپانی هستیم تا ضمن پیاده سازی استراتژی های خود، راندمان و نرخ رشد را در سراسر کمپانی افزایش دهیم.» اریکسون در حالی با این مسائل مواجه شده است که برترین کمپانی فعال در زمینه زیرساخت های موبایل به حساب می رود.

ضمناً لازم به اشاره است اریکسون در پایان سال گذشته میلادی، ۱۱۶۴۰۰ نفر کارمند داشت که بنابر آخرین گزارش مالی کمپانی سوئدی، هم اکنون به ۱۱۵۴۰۰ نفر کاهش یافته است؛ اما ظاهراً اریکسون هنوز قصد دارد تعداد بیشتری از نیروی کاری خود را کنار بگذارد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato