ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اموجی «تفنگ» به خاطر مخالفت اپل و مایکروسافت از لیست موارد تایید شده یونیکُد خط خورد

دوست داشته باشید یا خیر اموجی ها روز به روز بیشتر از گذشته به دایره لغات ما نفوذ می کنند و حتی می توان گفت که روش تازه ای را برای برقراری ارتباط میان افراد ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۰

دوست داشته باشید یا خیر اموجی ها روز به روز بیشتر از گذشته به دایره لغات ما نفوذ می کنند و حتی می توان گفت که روش تازه ای را برای برقراری ارتباط میان افراد معرفی نموده اند. اما اگر پیشتر امیدوار بودید که از این طریق افکار خود در مورد تفنگ و شکار را به دیگران منتقل نمایید خبرهای خوبی برای شما نداریم.

یونیکُد، همان سازمانی که بر اموجی ها روی پلتفرم های مختلف نظارت دارد و پروسه انتخاب آنها را انجام می دهد اخیرا شکلک اسلحه را از لیست اموجی های جدید احتمالی حذف نموده است.

براساس مطلبی که در Buzzfeed منتشر شد، این تصمیم به دنبال جنبشی اتخاذ گردیده که رهبری اش را اپل (به عنوان یکی از اعضای کنسرسیوم یونیکد که حق رای هم دارد) بر عهده داشته است.

منابع مرتبط با این سایت اعلام کرده اند که اپل به کنسرسیوم یاد شده اعلام نموده از این آیکون روی پلتفرم های خود پشتیبانی نخواهد کرد و درخواست کرده که این تصویر به شکل اموجی در نیاید. دیگر غول های فناوری شامل مایکروسافت و گوگل هم از دیگر اعضای این کنسرسیوم هستند که حق رای دارند و هیجکدام ظاهرا اعتراضی به حذف این اموجی نداشتند. حتی گفته می شود که مایکروسافت نیز نسبت به افزوده شدن این اموجی اعتراض داشته است.

اسلحه ای که از آن یاد می کنیم بخشی از یک مجموعه تازه اموجی است که به مناسب المپیک 2016 طراحی شده و دربرگیرنده مواردی نظیر مدال، دستکش های بکس، دروازه و اشکال دیگری از این دست است. گفتنی است که اغلب این اموجی ها در لیست موارد تازه تایید شده از سوی یونیکد قرار دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • ali
  ali | ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

  یعنی اموجی تفنگ از اموجی عن بدتره!!?

  • Ghost
   Ghost | ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

   =))))))))))

 • Arash-zr
  Arash-zr | ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

  همینطوری کم مردم همدیگه رو میترکونن ، اموجی هم که اضافه بشه مهر تایید میشد واسه کشت و کشتار.
  مرسی اپل

مطالب پیشنهادی