وان پلاس 3 از تمام رم خود استفاده نمی کند؛ توضیحات از زبان مدیرعامل شرکت سازنده

وان پلاس 3 از تمام رم خود استفاده نمی کند؛ توضیحات از زبان مدیرعامل شرکت سازنده

اصلی ترین مشخصه و وجه تمایز وان پلاس ۳ از پرچمداران رقیب، قطعا پشتیبانی آن از ۶ گیگابایت رم است و به همین خاطر تصور می شود که این اسمارت فون در مالتی تسکینگ با مشکل خاصی روبرو نباشد. متاسفانه اما اینطور نیست چراکه گزارشات متعدد حکایت از آن دارند که «قاتل پرچمداران» جدید، قادر نیست بیشتر از سه یا چهار اپلیکیشن را به صورت همزمان مدیریت کند.

البته درک این مساله برای خیلی از کاربران دشوار بود و به همین خاطر کارل پی مدیرعامل شرکت سازنده، تصمیم گرفت لب به سخن بگشاید و با اراسال چند توئیت علت این ضعف را به هوادارانش توضیح دهد.

ظاهرا ماجرا از این قرار است که استارتاپ چینی تصمیم گرفته برای بالا بردن عمر باتری دستگاه تولیدی خود، قابلیت های رم آن را محدود نماید چراکه وان پلاس ۳ یک باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی را در دل خود جای داده که با استناد به استانداردهای تازه، ظرفیت چندان بالایی محسوب نمی شود.

Untitled

اما حتی این توضیحات هم خیلی از خوره های تکنولوژی را قانع نکرد. به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم، در اختیار داشتن این میزان رم اگر دستگاه نتواند از آن بهره بگیرد، کاری بیهوده است. حتی برخی ابراز نگرانی کرده اند که شاید رم ۶ گیگابایت تنها یک عدد برای جلب توجه کاربران است و حقیقت ندارد. اما بهتر است از گمانه زنی و قضاوت زودهنگام در این باره خودداری نمایید چراکه وان پلاس به فکر آن دسته از کاربرانی که دوست دارند از تمام قابلیت های موبایل خود بهره بگیرند هم بوده است.

کارل پی اظهار داشته وان پلاس نمی گذارد کاربران حرفه ای اش ناامید شوند. این شرکت تصمیم گرفته فایل های هسته سیستم عامل دستگاه خود را نیز منتشر نماید تا از این طریق توسعه دهندگان بتوانند کنترل وان پلاس ۳ را در دست بگیرند. حال این به چه معناست؟ اینکه رام های شخص ثالث می توانند بهره کامل را از کل ۶ گیگابایت رم در نظر گرفته شده برای این اسمارت فون ببرند.

البته ناکارامدی ۶ گیگابایت رم، همچنان برای برخی یک مشکل مهم باقی می ماند چراکه همه کاربران هم تمایلی به نصب رام های شخص ثالث روی دستگاه خود ندارند. حتما تایید خواهید کرد بعضی از ما تمایل داریم که همان سیستم عامل پیش فرض را روی موبایل مان نگه داریم و همزمان امکان استفاده از تمام ظرقیت رم آن را هم داشته باشیم.

نظر شما در مورد این اقدام وان پلاس چیست؟

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato