عمر باتری وان پلاس 3 بررسی شد؛ نتیجه ناامید کننده است

عمر باتری وان پلاس 3 بررسی شد؛ نتیجه ناامید کننده است

در زمان معرفی تلفن هوشمند وان پلاس ۳، یکی از بخش هایی که شرکت سازنده تاکید زیادی روی عملکرد بهینه و مطلوبش داشت، باتری بود. عرضه دستگاه به بازار نیز اندکی بعد از معرفی آن رخ داد.

فون آرنا هم که از جمله وبسایت های معتبر در زمینه موبایل محسوب می شود، برای سنجش صحت و درستی گفته های شرکت سازنده محصول در رابطه با آن تصمیم گرفت که تست های مختلفی را روی آن انجام داده و عمر باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی اش در دنیای واقعی را بسنجد.

لازم است اضافه نماییم برای انجام این تست سناریویی مبتنی بر فرایند استفاده روزمره کاربران تعریف می شود و روشنایی نمایشگر دستگاه نیز روی ۲۰۰ نیت یا کاندلا بر متر مربع قرار داده می شود (سطحی که برای استفاده در محیط های بسته مناسب خواهد بود).در کل پروسه تست هم نمایشگر موبایل روشن نگه داشته می شود و به همین خاطر زمان استندبای به حساب نمی آید.

با در نظر داشتن همین نکات باید بگوییم که باتری وان پلاس ۳ در حدود ۵ ساعت و ۵۳ دقیقه استفاده مداوم دوام آورد که به حق می توان گفت بدترین در میان پرچمداران امسال بوده و در جایگاهی مشابه به G5 ال جی قرار می گیرد.

با توجه به این نکته می توان امیدوار بود که باتری این موبایل در صورت استفاده متوسط یک روز کامل دوام بیاورد اما هرچه باشد، اینکه جدیدترین پرچمدار شرکت مورد بحث از نظر عمر باتری حتی پایین تر از نسخه قبلی اش قرار دارد مساله ای ناامید کننده است.

عمر باتری وان پلاس ۳ ناامید کننده است

دستگاه هایی که ابعادی مشابه به این دارند و از سوی شرکت هایی نظیر اپل و سامسونگ معرفی می شوند (نظیر آیفون ۶ اس یا گلکسی اس ۷) عملکردی به مراتب بهتر از این دارند و عمر باتری شان بالاتر است.

jadval4

البته که طبق داده های بالا، عمر باتری وان پلاس ۳ ناامید کننده است، اما تکنولوژی شارژ سریع Dash که در این محصول به خدمت گرفته شده تا حدودی این کاستی را جبران می کند. متاسفانه وان پلاس اعلام نموده که این فناوری صرفا با نوعی شارژر دیواری و کابل تولیدی آن کار می کند (که البته این مساله آزاردهنده است اما مشکل خیلی مهمی برای اغلب کاربران به حساب نمی رود). در مورد تکنولوژی یاد شده هم باید بگوییم که عملکردش درست مانند وعده شرکت سازنده است یعنی ظرف تنها نیم ساعت شارژ موبایل را از ۰ به ۶۳ درصد می رساند.

زمان های شارژ وان پلاس ۳:

  • در ۱۵ دقیقه ۱۹ درصد شارژ (از صفر)
  • در ۳۰ دقیقه تا ۶۳ درصد شارژ
  • در یک ساعت تا ۹۶ درصد شارژ (تقریبا کامل)
  • شارژ صد درصدی در یک ساعت و ۱۳ دقیقه

jadval3

روی هم رفته عمر باتری این پرچمدار در شرایط مختلف متفاوت است اما اگر بخواهیم صریح به شما بگوییم، چناچه قصد اجرای برنامه های سنگین با این دستگاه را دارید تا پیش از پایان روز، قطعا یک مرتبه را نیاز به شارژ آن پیدا می کنید.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato