مایکروسافت با مصرف بهینه انرژی در Edge، سایر مرورگرهای وب را به چالش می کشد [تماشا کنید]

سال گذشته مایکروسافت، Edge را به عنوان مرورگر اصلی ویندوز ۱۰ معرفی کرد. این مرورگر وب موفق گشته تا توجه افرادی که از ویندوز ۱۰ استفاده می کنند را به خود جلب کند اما امروز مایکروسافت ویدیویی در بلاگ رسمی خود منتشر نموده و اج را با سه مرورگر دیگر مورد مقایسه قرار می دهد.

در این ویدیو که یک آزمایش است، چهار لپ تاپ یکسان، یک ویدیوی مشابه را با مرورگرهای مختلف پخش می کنند. این مرورگرها فایرفاکس، کروم، اپرا و البته مایکروسافت اج هستند.

اگر از اپلیکیشن دیجیاتو استفاده می کنید، ویدیو را از طریق این لینک مشاهده نمایید. 

طبیعتاً کاربرانی که از مرورگر کروم در لپ تاپ های خود بهره می گیرند، با مصرف بالای انرژی آن آشنا هستند. در آزمایش مایکروسافت هم باتری لپ تاپی که از کروم استفاده می کند تنها اندکی پس از چهار ساعت به پایان می رسد در حالی که لپ تاپ مجهز به مایکروسافت اج، تا بیش از ۷ ساعت به پخش همان ویدیو مشغول است.

browser-power-consumption-telemetry-w800

مایکروسافت همچنین داده های مرتبط با میلیون ها کامپیوتری که از ویندوز ۱۰ استفاده می کنند را آنالیز کرده و توسط یک چارت نشان می دهد که کروم، بالاترین مصرف انرژی را دارد در حالی که در همین راستا، مرورگر اج بهینه ترین است.

مایکروسافت از نظر مصرف انرژی، مرورگری توسعه داده است که بر اساس شواهد، از کروم و فایرفاکس برتر است اما هنوز هم کاربران به علت عدم وجود برخی ویژگی های ساده و بدیهی نظیر فقدان افزونه ها، نمی توانند مرورگرهای دیگر را به شکل کامل کنار گذاشته و به اج اتکا کنند. هرچند مایکروسافت وعده داده که در تابستان جاری مشکل را در بروز رسانی سالانه ویندوز ۱۰ حل نماید.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟