پایانی دراماتیک برای زندگی یک افعی آمریکایی؛ دوج وایپر به پایان راه خود رسید

پایانی دراماتیک برای زندگی یک افعی آمریکایی؛ دوج وایپر به پایان راه خود رسید

دوج برای گرامیداشت سالگرد ۲۵ سالگی وایپر ۵ نسخه ویژه معرفی کرد. این نسخه ها به عنوان مدل ۲۰۱۷ شناخته شده و از ۲۴ ژوئن (جمعه پیش رو) عرضه خواهند شد.

از لحاظ قدرت و گشتاور این نو رسیده ها تفاوتی با وایپرهای قبلی ندارند و همگی به همان موتور معروف ۸.۴ لیتری و ۱۰ سیلندر V شکل با ۶۴۵ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ پاوند فیت گشتاور مجهز شده اند، اما از لحاظ ظاهری دچار تغییراتی شده اند تا خاص تر از نسخه های قبلی به نظر برسند.

هر یک از این ادیشن ها به احترام یک رویداد خاص برای وایپر نام گذاری شده اند؛ برای مثال نسخه ۱:۲۸ Edition ACR به منظور یادآوری کسب زمان ۱:۲۸.۶۵ توسط این خودروی اسپورت در پیست معروف لاگونا سکا، تولید خواهد شد.

 

علاقه مندان به وایپر حتما با شنیدن ورود نسخه های جدید خوشحال خواهند شد، اما وقتی متوجه شوند که این نسخه ها آخرین وایپرهایی هستند که از خط تولید خارج می شوند در یک شوک فرو خواهند رفت.VIP-2

دوج وایپر با تمام خوبی ها و بدی هایی که دارد در جشن تولد ۲۵ سالگی عاشقان نه چندان زیاد خود را ترک خواهد کرد.

افعی آمریکایی که در یک سریال تلویزیونی به کابوس تبهکاران تبدیل شده بود، در دنیای واقعی چندان زهردار ظاهر نشده و در سال های اخیر با مشکل فروش مواجه بود؛ طوری که حتی کاهش قیمت چشمگیر از سوی دوج راهگشا نبود و در سال ۲۰۱۵ فقط ۶۷۶ دستگاه وایپر در آمریکا به فروش رفت.

VIP-3

این آمار در حالی بدست آمده که شورولت فقط در ماه می ۲۰۱۶ موفق به فروش بیش از ۲۶۰۰ دستگاه کوروت شده است.

کاهش فروش از یک سو و عدم امکان تجهیز به ایربگ های پرده ای از سوی دیگر می تواند دو دلیل عمده برای این تصمیم گروه فیات-کرایسلر باشد، زیرا از سال ۲۰۱۷ تمامی خودروها در آمریکا باید بصورت استاندارد به ایربگ های کناری پرده ای مجهز شوند.

VIP-4

هر چند شایعاتی مبنی بر بازگشت وایپر با نسخه ای جدید در سال های آتی وجود دارد، اما به هر ترتیب آن چیزی که فعلا مسلم است این است که افعی آمریکایی در نزاع برای بقا شکست خورده و محکوم به انقراض در سرزمین خود شده است، جایی که رقابت در آن حرف اول و آخر را می زند.

VIP-5

پنج نسخه خاص وایپر و میزان تولید آنها عبارتند از:
Viper 1:28 Edition ACR به تعداد تولید ۲۸ دستگاه
Viper GTS-R Commemorative Edition ACR به تعداد ۱۰۰ دستگاه
Viper VoooDoo II Edition ACR به تعداد ۳۱ دستگاه
Viper Snakeskin Edition GTC به تعداد ۲۵ دستگاه
Dealer Edition ACR به تعداد ۳۳ دستگاه

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato