آپدیت مارشملو برای موبایل های اکسپریای سونی دارای قابلیتی برای افزایش عمر باتری است

تلفن های هوشمند اکسپریا Z2، Z3 و Z3 Compact سونی طی روزهای آتی آپدیت نسخه 23.5.A.1.238 اندروید مارشملو را دریافت خواهند کرد. این نسخه در برگیرنده قابلیتی به نام بهینه سازی شارژ است که البته بیشتر با عنوان «شارژ نرم» شناخته می شود و در صورت فعال بودن، باتری دستگاه شما زمانی که به منبع برق متصل باشد کمتر از صد درصد شارژ می گردد.

مطالعات حکایت از آن دارند که برای افزایش عمر کلی باتری دستگاه خود بهتر است که آن را به صورت صد در صدی شارژ نکنید. البته در این صورت ممکن است دیگر عمر کامل را برای باتری موبایل خود تجربه نکنید؛ در واقع اگر باتری تلفن همراه تان را به صورت کامل شارژ نکنید، احتمالا در بازه زمانی یک هفته، یک ماه یا حتی طولانی تر، لازم خواهد بود که آن را به دفعات بیشتری نسبت به حد نرمال به پریز بزنید.

در هر حال، بعد از دریافت آپدیت، نخستین باری که موبایل خود را شارژ می کنید این پیام برایتان نمایش داده می شود که «بهینه سازی شارژ» برای شما فعال شد. البته می توانید با طی کردن مسیر Settings> About phone> Status> charging optimization این قابلیت را غیر فعال نمایید.

اما در پایان لازم است اضافه نماییم که به روزرسانی جدید علاوه بر قابلیت یاد شده دربرگیرنده جدیدترین نسخه از اکسپریا هوم لانچر است که حالا باگ های قبلی اش رفع شده و بهبودهای دیگری پیدا کرده است. گفتنی است آن دسته از کاربران موبایل های اکسپریا Z2، Z3  و Z3 Compact که عضو برنامه بتا باشند این آپدیت را در کوتاه ترین زمان دریافت خواهند کرد.

ویجیاتو

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟