بیش از 60 کمپانی تولیدکننده از مودم LTE و اینترنت اشیا-محور کوالکام استفاده می کنند

بیش از 60 کمپانی تولیدکننده از مودم LTE و اینترنت اشیا-محور کوالکام استفاده می کنند

کوالکام امروز اعلام کرد که چیپست های اینترنت اشیا محورش که بیش از ۱۰۰ جایزه برای طراحی دریافت کرده، در حال حاضر توسط ۶۰ تولیدکننده تجهیزات و قطعات در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. طراحی این چیپست ها برای مودم MSM9x07-1 کوالکام صورت گرفته که خود از دو مودم مجزا به نام های اسنپدراگون X5LTE و MDM9207-1 (که برای اینترنت اشیا مورد استفاده قرار می گیرد) تشکیل شده است.

کوالکام می گوید که این مودم ها به گونه ای طراحی شده اند که انعطاف پذیری و تمرکز ویژه ای روی امنیت داشته باشند اما در عین حال، برای «ارتباط مخابراتی و پردازش اج» و بهینه سازی شده اند و می توانند برای محصولات مختلف و سیستم های متصل به اینترنت اشیا در شهرهای هوشمند، اپلیکیشن های تجاری و طراحی های صنعتی مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال برای این دیوایس ها و سیستم ها می توان به نورپردازی هوشمند، سیستم های پایانه فروش، انرژی و اندازه گیری هوشمند و امنیت ساختمان ها اشاره نمود.

با توجه به رشد سریع اینترنت اشیا، کوالکام که مهارت خاصی در ارائه تکنولوژی های روز دارد متعهد شده تا به تکامل پلتفرم اینترنت اشیا با استفاده از LTE کمک کند. مودم اسنپدراگون X5LTE کوالکام از LTE Cat 4 و سرعت دانلود ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کند. مودم دیگر کوالکام، یعنی MDM9207-1 هم از LTE Cat 1 با سرعت داون لینک ۱۰ مگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کند.

ناگفته نماند که مودم MDM9207-1 همچنین از عمر باتری بسیار طولانی بهره می برد که تنها از دو باتری AA تامین می شود؛ در واقع عمر باتری آن به ۱۰ سال می رسد که با استفاده از مد Power Save می توان به نهایت عمر باتری ممکن دست یافت. کوالکام می گوید که هر مودم را به گونه ای طراحی کرده تا با تمام استانداردهای شبکه مخابراتی سازگاری داشته باشد و در عین حال از سیستم عامل هایی چون لینوکس، پردازنده های چون ARM Cortex A7 و بلوتوث ۴.۲ پشتیبانی کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato