همه چیز درباره آیفون 12

واحد موبایل سونی تمرکز ویژه ای را روی بازارهای شرق آسیا، اروپا و خاورمیانه قرار خواهد داد

سونی اخیرا نشستی را با حضور سرمایه گذاران خود در توکیو برگزار کرده و در جریان آن از طرح های خود برای فصول مالی آتی سخن گفته است. یکی از مهم ترین مباحث مطرح شده در جریان این نشست آن بود که سونی موبایل قصد دارد استراتژی منطقه ای تازه ای را اتخاذ نماید که تمرکز این بخش را از روی ایالات متحده آمریکا و هند بر می دارد.

به این ترتیب، واحد موبایل این شرکت ژاپنی انرژی خود را صرف تقویت جایگاهش در بازارهای کوچک تری نظیر شرق آسیا، اروپا و خاورمیانه خواهد کرد.

شرکت مورد بحث در توجیه استراتژی تازه خود به کوچک شدن کسب و کارش در بازارهای هند، آمریکا، چین و برزیل اشاره نموده. در واقع سونی پیش بینی کرده که فروش اسمارت فون هایش در این کشورها ظرف یک سال آتی تنها 0.3 درصد رشد داشته باشد که اگر این رقم را با 8.1 درصد سال قبل مقایسه نمایید درخواهید یافت که علت تصمیم چه بوده.

البته این را هم اضافه نماییم که طبق برخی گزارشات بازار کشورهایی نظیر چین دیگر اشباع شده و کاربران این کشور همچون سابق پول هایشان را صرف خرید اسمارت فون های جدید نمی کنند. با در نظر داشتن همین مساله، کاملا عقلانی است که سونی توان و انرژی خود را صرف حضور در بازارهایی نماید که هنوز هم رشد دارند.

کمپانی مورد بحث اعلام کرده که قصد دارد در این بازارهای تازه، عمده تمرکزش را روی محصولات اعلایش (گران تر از 250 دلار) قرار دهد چراکه رقابت در بازار محصولات اقتصادی و میان رده بیش از اندازه سخت است.

نظرتان در مورد استراتژی تازه سونی چیست؟ برخی حتی تردید دارند که این شرکت اصلا تمرکز ویژه ای را روی آمریکا و هند قرار داده باشد که حالا بخواهد تمرکزش را از روی این دو بازار بردارد. شما چطور فکر می کنید؟

آگهی استخدام

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟