پژوهشگران از امنیت بالا در موبایل های سری نکسوس و گلکسی های سامسونگ خبر می دهند

پژوهشگران از امنیت بالا در موبایل های سری نکسوس و گلکسی های سامسونگ خبر می دهند

بعید است یک هفته سپری شود و خبری از آسیب پذیری در دنیای اندروید نباشد. این آسیب پذیری ها گاهی جدی هستند و گاهی هم به مواردی نه چندان با اهمیت مربوط می شوند اما در هر صورت موجب گلایه توسعه دهندگان اپلیکیشن های اندرویدی شده اند.

گوگل سال گذشته برای رفع مشکل، راهکاری ارائه داد و عنوان نمود که تصمیم دارد به شکل ماهانه، بروز رسانی هایی را برای پلتفرم اندروید ارائه دهد که صرفاً حافی رفع باگ ها باشند. به این ترتیب، شرکت های سازنده نیز می توانند بدون نیاز به دستکاری نسخه های پیش خود، آنها را به دست کاربر رسانده و امنیت موبایلی که مدتی پیش فروخته اند را تامین کنند.

با این حال هنوز هم بسیاری از موبایل های اندرویدی، آپدیت های ماهانه و امنیتی گوگل را دریافت نمی کنند. کار به جایی رسیده که به همین علت، یکی از موسسه های تحقیقاتی و امنیتی توصیه می کند که بهتر است کاربرانی که می خواهند موبایلی اندرویدی تهیه کنند، به سراغ خریداری یکی از گلکسی های سامسونگ رفته و یا یکی از موبایل های سری نکسوس را برای خود انتخاب کنند.

وجود آسیب پذیری جدی در موبایل هایی که بروز رسانی ماه مه گوگل را دریافت نکرده اند

موسسه «Duo Labs» خبر می دهد در محصولات اندرویدی که بروز رسانی امنیتی ماه مه گوگل را دریافت نکرده اند، یک آسیب پذیری جدی وجود دارد. اینطور که پیداست، ۵۷ درصد از کل موبایل های اندرویدی، این بسته امنیتی را دریافت نکرده اند و بر همین اساس می توان گفت اکثریت تلفن های هوشمند مبتنی بر این سیستم عامل امن نیستند.

در تست انجام شده، تنها موبایل های سری نکسوس و گلکسی های سامسونگ از امنیتی قابل قبول برخوردار بوده اند. به همین دلیل پروژهشگران می گویند که نمی توانند به کاربران توصیه کنند که سراغ برندهای دیگر بروند.

«دستگاه هایی که می توانیم آنها را توصیه کنیم، محصولات سری نکسوس و حالا گلکسی های سامسونگ هستند. چرا که برای این دو گونه موبایل ها، بروز رسانی های امنیتی گوگل به شکل مداوم عرضه می شود.»

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato