درآمد سامسونگ از چین همچنان در حال کاهش است

درآمد سامسونگ از چین همچنان در حال کاهش است

سامسونگ برای سال سوم به شکل پیاپی در کشور چین با کاهش درآمد رو به رو شده است. کاهش درآمدها از سال ۲۰۱۳ شروع شد و اکنون به نهایت خود رسیده است.

درآمد سالانه سامسونگ در سال ۲۰۱۳ از کشور چین به ۴۰.۱ تریلیون یوان، برابر با ۳۴.۹ میلیارد دلار می رسید. این درآمد در سال ۲۰۱۴ به ۳۳ تریلیون یوان تقلیل یافت و اکنون خبر می رسد که در سال ۲۰۱۵، درآمد سامسونگ از کشور چین معادل ۳۱ تریلیون یوان بوده است.

از طرفی، چین در سال ۲۰۱۳ رقمی معادل ۱۸ درصد از درآمدهای سامسونگ موبایل را تامین می کرد ولی این درصد نیز متعاقباً با کاهش رو به رو گشته و در سال گذشته به ۱۵ درصد رسیده. شرکت کره ای امروز این مسئله را در قالب گزارشی جداگانه اعلام کرده است.

با این حال در سال ۲۰۱۶، شرکت مورد بحث تلاش داشته تا بازگشتی دوباره به کشور چین داشته باشد. کاربران ساکن کشور مورد بحث استقبال خوبی از کهکشانی های جدید به عمل آوردند و از طرف دیگر، خود سامسونگ نیز برخی موبایل های خود نظیر سری Galaxy C را فعلاً به صورت اختصاصی در چین عرضه می کند. همین مسئله باعث می شود تا بتوان پنداشت که امسال، سامسونگ برای چهارمین بار با کاهش درآمد در چین مواجه نخواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato