تقریبا 100 هزار واحد هدست HTC Vive به فروش رسیده است

تقریبا 100 هزار واحد هدست HTC Vive به فروش رسیده است

هدست های واقعیت مجازی شاید هنوز به اندازه کنسول های بازی محبوب نشده باشند، اما در ابتدای راهی هستند که احتمالا منجر به موفقیت خواهد شد. آکیلس و اچ تی سی هدست های خود را به بازار عرضه کرده اند اما سونی، تنها ژاپنی صاحب پلتفرم در این حوزه تا چندی دیگر پلی استیشن وی آر را به بازار می فرستد.

با این حال، انتظار می رود هدست ها با توجه به قیمت بالایی که دارند، فروش مناسبی هم تجربه کنند. به همین سبب است که نه آکیلس و نه اچ تی سی تا به حال آمار فروش هدست های شان را اعلام نکرده اند.

ولی با توجه به اطلاعاتی که توسط SteamSpy منتشر شده، HTC حدودا ۱۰۰ هزار واحد از هدست های Vive را به فروش رسانده، آن هم از اوایل ماه آوریل تاکنون. برای کسانی که نمی دانند، استیم اسپای یک وبسایت نسبتا معتبر در زمینه ارائه آمار فروش نرم افزار و بازی های فروخته شده روی فروشگاه استیم است.

طبق آمار این وبسایت، ۹۴۹۱۱ نفر صاحب بازی Tilt Brush هستند که روی همه HTC Vive ها به رایگان هدیه داده شده است. با درصد خطای مثبت و منفی ۸۲۱۳ نفری، به این نتیجه می رسیم که قطعا بین ۸۶ تا ۱۰۳ هزار نفر این بازی را روی اکانت استیم خود دارند که هر کدام از آن ها به معنی یک واحد اچ تی سی وایو فروخته شده است.

با این حال، اطلاعات فوق گرچه چندان قابل استناد نیستند اما به صورت حدودی آمار و ارقامی را به دست می دهند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato