ایرانسل پیش قدم حفاظت از محیط زیست شد

حفاظت از محیط زیست این روز ها دغدغه ی بسیاری از افراد جامعه است. این نگرانی، به صنایع و کسب و کار ها نیز سرایت کرده و رفته رفته تصور درستی در فضای کسب و کار کشور تزریق کرده است مبنی بر اینکه توسعه، بدون توجه به محیط زیست معنایی جز تخریب نخواهد داشت.

در همین بافتار، علاوه بر شرکت ها و کسب و کار هایی که اساساً حول محور کمک به محیط زیست شکل گرفتند، برخی از شرکت ها و صنایع نیز به نوبه ی خود سعی کرده اند به عنوان مسئولیت اجتماعی، قدم هایی در این مسیر بردارند. ایرانسل نیز در جهت کمک به حفظ محیط زیست و کاهش اثرات مخرب توسعه ی فناوری بر این حیطه، قدم خوبی برداشته است که جزئیات بیشتر در این باره را می توانید در بیانیه ی رسمی این شرکت به شرح زیر بخوانید:

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این اپراتور به عنوان نخستین شرکت بخش خصوصی حامی محیط‌ زیست و منابع طبیعی، در راستای اجرای تعهدات و مسئولیت‌ های ملی و اجتماعی خود، تفاهم‌ نامه ی همکاری مشترکی را با «سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری کشور» به منظور حفاظت از محیط‌ زیست به عنوان یک وظیفه ی عمومی و گسترش فرهنگ صیانت از منابع‌ طبیعی کشور منعقد کرد.

hamrah-mechanic

بر اساس این گزارش، علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل در این مراسم با اشاره به شتاب روزافزون ایران در مسیر توسعه ی پایدار و همه جانبه که یکی از شاخص‌ های اصلی آن گسترش ضریب نفوذ فناوری‌ های ارتباطی است، تأکید کرد: «حفظ و نگهداری منابع طبیعی، به عنوان یک تعهد انسانی-اجتماعی، اهمیت مضاعفی پیدا کرده و توجه افکار عمومی و هموطنان عزیزمان را بیش از پیش جلب کرده است».

وی افزود: «ایرانسل در سه سطح خدمات زیرساختی، خدمات و فعالیت‌ های جاری و تأثیرات غیرمستقیم خدمات، پیشگامی خود را برای حفظ منابع طبیعی نشان داده است.»
مدیرعامل ایرانسل همچنین تصریح کرد که تمام سایت‌ های ایرانسل و میزان تشعشعات آن، تحت بررسی و نظارت مداوم و مورد تأیید سازمان انرژی اتمی به عنوان متولی نظارت بر این موضوع است و بر اساس تأیید این سازمان، کیفیت سایت‌ های ایرانسل همواره در بهترین حالت ممکن قرار داشته است.

همچنین در این مراسم، خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری کشور با ابراز امیدواری نسبت به انعقاد تفاهم‌ نامه با ایرانسل گفت: «ایرانسل نخستین شرکت بخش خصوصی است که برای حمایت از فعالیت‌ های سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری کشور گام برداشته است و با سرلوحه قرار دادن «ما می‌توانیم» به عنوان یکی از ارزش‌ های سازمانی‌ اش، سعی دارد سهمی درخور توجه در حفظ منابع طبیعی ایران عزیزمان ایفا کند».

وی افزود: «امروزه ارتباطات خمیرمایه ی توسعه و در رشد نیاز های مختلف جوامع انسانی مفید است و همه ی ابعاد توسعه بر پایه ی منابع طبیعی استوار است».

رئیس سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه مسئله ی منابع طبیعی مسئله‌ ای حیاتی برای کشور است و در صورت بی‌ توجهی به این موضوع، همه ی ابعاد زیربنایی کشور به خطر خواهد افتاد، تصریح کرد: «تعامل دو مجموعه و توسعه ی همکاری‌ ها، برکاتش برای منابع طبیعی و مردم کشورمان خواهد بود و این خدمتی بزرگ برای مردم است».

بر اساس این تفاهم‌ نامه، راهکار ها و اقدامات اجرایی ایرانسل برای حفظ محیط‌ زیست در حوزه‌ های سلامت ساختار و تجهیزات فنی، تسهیل امور جاری زندگی و در نهایت تأثیر آن بر سلامت محیط‌ زیست دسته‌ بندی شده‌ اند.

از مهمترین موارد این راهکار ها و اقدامات می‌ توان به استفاده از آنتن‌ های با کیفیت بالا و بدون عوارض در جهت حفظ سلامت جامعه و محیط‌ زیست، استفاده از باتری‌ های قابل بازیافت در آنتن‌ های ایرانسل، ارائه ی خدمات وسیع آنلاین از طریق وب‌ سایت و شبکه‌ های اجتماعی، فروش آنلاین محصولات (انواع سیمکارت، مودم و شارژ)، به‌ کارگیری مصالح و تجهیزات ساختمانی عایق و مؤثر در کاهش اتلاف انرژی در ساختمان‌ های ایرانسل، تفکیک پسماند های ساختمان‌ های شرکت ایرانسل و ترویج فرهنگ مصرف صحیح، مکاتبات الکترونیک به جای روند معمول استفاده از کاغذ، استفاده از مواد قابل بازگشت و بازیافت در همایش‌ های ایرانسل و استفاده از کاغذ های بازیافتی در اقلام تبلیغات محیطی اشاره کرد.

همچنین ایرانسل با سرمایه‌ گذاری بر فناوری‌ های نوین از قبیل اینترنت اشیا، بستر های الکترونیکی تعاملی از قبیل وب‌سایت، کد های دستوری و شبکه‌ های اجتماعی، اجرای طرح‌ های همکاری با سازمان محیط‌زیست و فرهنگ‌ سازی و اطلاع‌ رسانی در مورد گرامیداشت روز جهانی محیط‌ زیست و روز درختکاری در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی گام برداشته است.

از جمله این اقدامات می‌ توان به تسهیل دسترسی به خدمات ایرانسل برای کاهش رفت و آمد درون شهری، رفع نیاز های روزمره (خرید، آموزش، تهیه بلیت و...) با استفاده از برنامه‌ های کاربردی متنوع از قبیل «پیشنهاد»، «دانا» و «گیشه»، عدم نیاز به مراجعه به بانک با استفاده از سرویس‌ های بانکداری الکترونیک و استفاده ی کمتر از کاغذ با استفاده از خدمات آنلاین و الکترونیک اشاره کرد.

مراسم امضای تفاهم‌ نامه ی همکاری مشترک ایرانسل با سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری، عصر روز سه‌شنبه ۲۹ تیرماه در محل سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری کشور و با حضور علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل و خداکرم جلالی، رئیس سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری برگزار شد.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

انتشار جزئیات دو گوشی صاایران با برند ویرا؛ تشابه با موبایل‌ چینی حاشیه‌ساز شد

تصاویری از دو مدل گوشی صاایران که چندی پیش خبر تحویل آن به ایرانسل توسط وزیر ارتباطات منتشر شده بود، رسانه‌ای شده است. این محصول قرار است با برند «ویرا» وارد بازار شود. اما به نظر می‌رسد طراحی و مشخصات این گوشی، شباهت زیادی به یکی از محصولات کمتر شناخته‌شده‌ی چینی دارد.دوشنبه گذشته وزیر ارتباطات و... ادامه مطلب

ایرانسل امکانات ویژۀ آموزش آنلاین ارائه کرد؛ از سیم‌کارت دانش‌آموزی تا بسته‌ ویژه اینترنتی

ایرانسل اعلام کرد که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و در راستای حمایت از دانش‌آموزان و معلمان و ایجاد دسترسی آسان به آموزش آنلاین در شرایط کرونا، امکانات ویژه‌ای ارائه کرده است. دسترسی رایگان و بدون مصرف دیتا به سامانۀ «شاد»، ارائۀ بستۀ اینترنت با تعرفۀ تخفیفی به مؤسسه‌های آموزشی، پیشنهاد ویژۀ استفادۀ رایگان... ادامه مطلب

فیرفون ۳ پلاس رونمایی شد؛ حفظ طراحی ماژولار و دوربین بهتر

شرکت فیرفون (Fairphone) از موبایل فیرفون ۳ پلاس رونمایی کرد. این گوشی از بسیاری جهات شبیه فیرفون ۳ است اما حالا به دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و دوربین سلفی ۱۶ مگاپیکسلی مجهز شده است.از آنجا که شرکت فیرفون به مسائل زیست محیطی اهمیت می‌دهد، کاربران فیرفون ۳ می‌توانند دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی و سلفی ۸... ادامه مطلب

تندیس «رضایت‌مندی مشتری» به ایرانسل رسید

انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان  تندیس «همایش سراسری رضایت‌مندی مشتری» را به اپراتور ایرانسل اعطا کرد. این تندیس به خاطر رویکرد مثبت و نقش مدیریت در روند بهبود پاسخگویی به مشتری در دوران کرونا و پسا کرونا این اپراتور اعطا شده است.تندیس «همایش سراسری رضایت‌مندی مشتری با رویکرد نقش مدیریت در روند بهبود پاسخگویی... ادامه مطلب

نگاهی به آخرین تغییرات بسته‌های اینترنت دو اپراتور بزرگ کشور [بروز رسانی شد]

به روز رسانی ساعت ۱۷:۰۰ -۲۷ مرداد: همراه اول نیز بیشتر بسته‌های اینترنتی حذف شده خود را روی بستر همراه من برگردانده است. بسته‌های دوماهه تا یکساله همراه اول به بستر همراه من برگشتند اما تفاوت قیمتی بین بسته‌های موجود در اپلیکیشن با بسته‌های قابل فروش در وبسایت رسمی این اپراتور دیده می‌شود. به عنوان مثال... ادامه مطلب

بسته‌های اینترنتی حذف شده اپراتورها پس از یک ماه بر می‌گردند

رییس سازمان رگولاتوری خبر از بازگشت بسته‌های اینترنتی حذف شده دو اپراتور همراه اول و ایرانسل داد. مشاهدات نشان می‌دهد که این بسته‌ها از ساعاتی پیش توسط کاربران قابل خریداری هستند.بیش از یک ماه از حذف یک سری بسته‌های پرمصرف کاربران در اپلیکیشن‌های همراه من و ایرانسل من می‌گذرد و با اینکه این بسته‌ها از... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟