ایلان ماسک از نقشه اصلی اش برای تسلا می گوید

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک امروز از ورژن جدید و آپدیت شده نقشه اصلی تسلا موتورز در وبسایت این کمپانی پرده برداشت. در این نقشه به وضوح آمده که آینده تسلا و سولار سیتی، شرکت دیگری که ماسک در هیئت مدیره آن عضویت دارد و چند هفته پیش هم پیشنهاد خریداری اش را داده بود، به یکدیگر گره خورده. تسلا و ماسک انتظار دارند که سولار سیتی به زودی زیر مجموعه شان شود.

ماسک برای تسلا آینده ای را پیش بینی کرده که در آن اتومبیل های خودران، مخازن برق، اتومبیل های جدید و نوآورانه دیده می شود. نگاه مدیرعامل این شرکت در رابطه با به اشتراک گذاری ماشین ها نیز جالب است.

تصور کنید خودرویی دارید که ممکن است تنها چند ساعت محدود مورد استفاده روزمره تان قرار بگیرد یا برای چند هفته به آن نیازمند نیستید، پس چه بهتر که بتوان آن را با دیگران به اشتراک گذاشت و از طریق آن کسب درآمد کرد.

با همکاری SolarCity، تسلا می خواهد سقف هایی برای خودروهایش بسازد که به سلول های خورشیدی مجهز بوده و می توانند انرژی خود را از نور خورشید و حین حرکت تامین کنند.

سپس نوبت به خودروهای جدید می رسد، اتومبیل هایی که فراتر از مدل اس، اکس و 3 قدرت دارند و همل می کنند. یک مدل پیک آپ و یک مدل SUV جمع و جور در تفکر ماسک می چرخند و در آینده ای دورتر، خودروهای سنگین با قابلیت جا به جایی مسافرین بسیار یا به عبارتی دیگر اتوبوس ها.

اتوبوس های الکتریکی فناوری جدیدی به حساب نمی روند و در همین تهران خطوط اتوبوس های الکتریکی نیز برای سال ها مشغول ارائه خدمت بودند، اما نگاه تسلا به این وسایل نقلیه عمومی شکل دیگری است.

سیستم اتوپایلوت یا همان خودران نیز که حالا در فاز بتا به سر می برد، همچنان در دست توسعه است و زمانی که از فاز بتا خارج شود، تقریبا 10 برابر امنیت بیشتری نسبت به میانگین فعلی خودروهای با راننده ارائه می دهد.

ماسک می گوید زمانی که تنظیم کنندگان مقررات، خودروهای بدون راننده را رسما تایید کنند، شما می توانید خودروی تان را از هر ناحیه ای که می خواهید به ناحیه دیگر فرستاده، بدون آنکه در آن حاضر باشید. بنابراین می توان از خودرو زمانی که مورد استفاده قرار نمی گیرد، استفاده مفید کرد و آن را به کار گرفت.

زمانی که نقشه های آتی اجرا شوند و هزینه تولید باتری پایین تر آید، تسلا قادر خواهد بود تا خودروهایی بسیار ارزان قیمت تر نیز تولید کرده و به بازار فرستد.

مطالب مرتبط

ایلان ماسک: با کمک ناسا یا بی آن در سال ۲۰۲۶ انسان را در مریخ فرود می آوریم

ایلان ماسک و شرکتش اسپیس اکس می خواهند انسان ها را به مریخ بفرستند، آنها حتی زمان بندی چنین پروژه را هم مشخص کرده اند و می خواهند تا سال ۲۰۲۶ اولین افراد بشر را در سیاره سرخ فرود آورند. این ادعا شاید به نظر جسورانه و خودنمایانه برسد، ولی آن را از مردی می شنویم که... ادامه مطلب

ایلان ماسک به مبارزه خودروهای مجهز به سوخت فسیلی می رود

صنعت سوخت های فسیلی در دهه اخیر بارها مورد انتقاد گرفته اما با توجه به نیاز حیاتی ما به این منبع انرژی ارزشمند، تا امروز امکان کنار گذاشتن آن و استفاده از سوخت های جایگزین به طور کامل میسر نبوده است. حالا ایلان ماسک، مدیر عامل کمپانی تسلا باور دارد که زمان آن رسیده تا... ادامه مطلب

مدیر عامل بوئینگ: اولین سفر انسان به مریخ با موشک های ما انجام می گیرد

مدیر عامل شرکت بوئینگ در میان صحبت های اخیر خود اشاره کرده است که کمپانی تحت مدیریت او با موشک هایش برای نخستین بار افراد را به سیاره سرخ خواهد رساند. کنفرانس «What’s Next» که توسط نشریه «The Atlantic» برگزار می شود، این بار میزبان مدیر عامل بوئینگ، آقای «دنیس مولنبرگ» بود. وی در این رویداد درباره آینده... ادامه مطلب

گلکسی اس 8 می تواند موسیقی را به صورت همزمان روی دو هدفون استریم کند

سامسونگ طی چند وقت اخیر، شرایط سختی را پشت سر گذاشته است. از یک سو حوادث مربوط به گلکسی نوت 7 به جمع آوری کامل آن از بازار منجر شد و از سوی دیگر، تقریباً اکثر سورپرایزهای خبری کره ای ها در رابطه با دو موبایل گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس به صورت... ادامه مطلب

دو شهروند داوطلب سفر به دورِ ماه چه مبلغی به اسپیس اکس پرداخت کرده اند؟

در نخستین ساعات روز گذشته در دیجیاتو خواندید که ایلان ماسک مدیرعامل کمپانی اسپیس اکس می خواهد سال آینده دو شهروند داوطلب را در ازای مبلغی برای سفری یک هفته ای به فضا و دورِ سیاره ماه بفرستد. نام و نشان و اطلاعات این دو نفر هنوز مسکوت باقی مانده، اما اگر برایتان سوال پیش آمده... ادامه مطلب

جف بزوس می گوید فضا نیازمند زیرساختی به وسعت اینترنت است

مدیر عامل آمازون، جف بزوس تقریباً 50 سال پیش قدم گذاشتن نیل آرمسترانگ روی ماه را تماشا کرد و آن لحظه، زندگی اش را تغییر داد. حالا بزوس به عنوان مدیر عامل یکی از بزرگترین خرده فروشی های جهان می گوید که فضا، به عرصه بعدی تکنولوژی تبدیل شده و نیازمند زیرساخت هایی برای پشتیبانی... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x