همه چیز درباره آیفون ۱۱

ایلان ماسک از نقشه اصلی اش برای تسلا می گوید

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک امروز از ورژن جدید و آپدیت شده نقشه اصلی تسلا موتورز در وبسایت این کمپانی پرده برداشت. در این نقشه به وضوح آمده که آینده تسلا و سولار سیتی، شرکت دیگری که ماسک در هیئت مدیره آن عضویت دارد و چند هفته پیش هم پیشنهاد خریداری اش را داده بود، به یکدیگر گره خورده. تسلا و ماسک انتظار دارند که سولار سیتی به زودی زیر مجموعه شان شود.

ماسک برای تسلا آینده ای را پیش بینی کرده که در آن اتومبیل های خودران، مخازن برق، اتومبیل های جدید و نوآورانه دیده می شود. نگاه مدیرعامل این شرکت در رابطه با به اشتراک گذاری ماشین ها نیز جالب است.

تصور کنید خودرویی دارید که ممکن است تنها چند ساعت محدود مورد استفاده روزمره تان قرار بگیرد یا برای چند هفته به آن نیازمند نیستید، پس چه بهتر که بتوان آن را با دیگران به اشتراک گذاشت و از طریق آن کسب درآمد کرد.

مستر بلیط

با همکاری SolarCity، تسلا می خواهد سقف هایی برای خودروهایش بسازد که به سلول های خورشیدی مجهز بوده و می توانند انرژی خود را از نور خورشید و حین حرکت تامین کنند.

سپس نوبت به خودروهای جدید می رسد، اتومبیل هایی که فراتر از مدل اس، اکس و 3 قدرت دارند و همل می کنند. یک مدل پیک آپ و یک مدل SUV جمع و جور در تفکر ماسک می چرخند و در آینده ای دورتر، خودروهای سنگین با قابلیت جا به جایی مسافرین بسیار یا به عبارتی دیگر اتوبوس ها.

اتوبوس های الکتریکی فناوری جدیدی به حساب نمی روند و در همین تهران خطوط اتوبوس های الکتریکی نیز برای سال ها مشغول ارائه خدمت بودند، اما نگاه تسلا به این وسایل نقلیه عمومی شکل دیگری است.

سیستم اتوپایلوت یا همان خودران نیز که حالا در فاز بتا به سر می برد، همچنان در دست توسعه است و زمانی که از فاز بتا خارج شود، تقریبا 10 برابر امنیت بیشتری نسبت به میانگین فعلی خودروهای با راننده ارائه می دهد.

ماسک می گوید زمانی که تنظیم کنندگان مقررات، خودروهای بدون راننده را رسما تایید کنند، شما می توانید خودروی تان را از هر ناحیه ای که می خواهید به ناحیه دیگر فرستاده، بدون آنکه در آن حاضر باشید. بنابراین می توان از خودرو زمانی که مورد استفاده قرار نمی گیرد، استفاده مفید کرد و آن را به کار گرفت.

زمانی که نقشه های آتی اجرا شوند و هزینه تولید باتری پایین تر آید، تسلا قادر خواهد بود تا خودروهایی بسیار ارزان قیمت تر نیز تولید کرده و به بازار فرستد.

مطالب مرتبط

وزنیاک باور دارد هوش مصنوعی هیچ وقت نمی تواند ماشین براند

به تازگی یکی از بنیان گذاران اصلی اپل یعنی استیو وزنیاک اعلام نموده که به طور کلی اعتماد خود را به ماشین‌های خودران از دست داده و باور دارد که هوش مصنوعی هیچ وقت نخواهست توانست یک اتوموبیل را به شکلی بدون اشکال براند.جالب اینجاست وزنیاک سال گذشته نظر کاملاً متفاوتی داشت. او بهار سال گذشته... ادامه مطلب

سرمایه 7 میلیون دلاری ایلان ماسک به 37 تیم تحقیقاتی اهدا می شود

انستیتو Future of Life به 37 تیم تحقیقاتی که در مورد موضوعات مختلف حوزه هوش مصنوعی تحقیق و بررسی می کنند، مبلغی نزدیک به 7 میلیون دلار اهدا کرد. این مبلغ عمدتا از 10 میلیون دلار اهدایی ایلان ماسک تامین شده. ایلان ماسک چند ماه پیش، 10 میلیون دلار از سرمایه شخصی خود را در... ادامه مطلب

یک خانم جانشین ایلان ماسک در هیئت مدیره تسلا شد

همانطور که در جریان هستید چندی پیش ایلان ماسک از ریاست هیئت مدیره تسلا برکنار شد و حالا خبر رسیده که فرد دیگری به نام Robyn Denholm تصدی این پست را بر عهده گرفته است. چندماه پیش ماسک با ارسال ۴۲۰ توییت اعلام کرد که بودجه لازم برای خصوصی سازی تسلا را تامین کرده است.... ادامه مطلب

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل 3 در یک کراس‌اوور

ساعاتی پیش تسلا مدل Y که مدت ها بود زمزمه معرفی اش شنیده می شد، رسماً معرفی شد. پیمایش 482 کیلومتری و شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت 3.5 ثانیه ای برخی از مشخصات کراس اوور جدید تسلا هستند.تسلا مدل Y تا حدودی بزرگی مدل X را با ظاهر مدل 3 ترکیب کرده، اما... ادامه مطلب

مسابقه طراحی هایپرلوپ اسپیس اکس با دو ماه تاخیر برگزار می شود

بنابر ایمیلی جدیدی که از سوی کمپانی اسپیس اکس ایلان ماسک برای شرکت کنندگان مسابقه طراحی هایپرلوپ ارسال شده، تاخیرهای به وجود آمده در روند احداث فضای مورد نیاز سبب شده تا زمان شروع این مسابقات به تعویق افتاده و در ماه آگوست و یا حتی دیرتر آغاز به کار کند.در ایمیل اسپیس اکس آمده... ادامه مطلب

سامانه خودران اتومبیل های تسلا پس از پیمودن ۱ میلیارد مایل از حالت آزمایشی خارج می شود

تا زمانی که نرم افزار اتوپایلوت تسلا به خوبی عمل کند، تجربه ای بی بدیل را به ارمغان خواهد آورد؛ این تجربه، نمونه بارزی از پیشرفت های فناوری تلقی می شود که باعث تغییرات بنیادین در زندگی ما خواهد شد.اما برخلاف آنچه در شبکه های اجتماعی و به خصوص وب سایت YouTube می بینیم، این فناوری را... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x