گزارش مالی آلفابت از سه ماهه دوم سال 2016؛ افزایش ارزش سهام در پی افزایش سود خالص

گزارش مالی آلفابت از سه ماهه دوم سال 2016؛ افزایش ارزش سهام در پی افزایش سود خالص

آلفابت در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ توانست تا موفقیت بیشتری نسبت به آنچه پیش بینی می شد را کسب کند. تحلیلگران معتقد بودند که آلفابت می تواند در پایان بازه زمانی ۱ آوریل تا ۳۰ ژوئن، ۲۰.۷۶ میلیارد دلار کسب کرده و سود هر سهم را به ۸.۰۳ دلار برساند.

در عوض این دو رقم حالا ۲۱.۵ میلیارد دلار و ۸.۴۲ دلار برای هر سهم ارزشیابی شده اند که رشد ۲۱ درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته را تجربه کرده است. عایدی عملیاتی GAAP آلفابت ۵.۹ میلیارد دلار اعلام شده که ۲۸ درصد رشد نسبت به سال گذشته را شاهد هستیم و عایدی عملیاتی غیر GAAP نیز ۷.۵ میلیارد دلار ارزیابی شده.

گوگل به تنهایی مسئول بیش از نصف درآمد کل کمپانی بوده. درآمد گوگل ۲۱.۳ میلیارد دلار اعلام شده و عایدی عملیاتی آن ها ۶.۹ میلیارد دلار است. اما در مورد باقی بخش ها که تحت عنوان Other Bets شناخته می شوند (مثل اکس، نست و...)، درآمد ۱۸۵ میلیون دلار بوده که نسبت به ۷۴ میلیون دلار سال گذشته قابل قبول است.

تا دو هفته دیگر، آلفابت یک ساله می شود. ۱۰ آگوست ۲۰۱۵ بود که لری پیچ اعلام کرد سرگی برین می خواهد از گوگل جدا شده تا آلفابت را بنا کند. در همان زمان، ساندار پیچای به عنوان مدیرعامل جدید گوگل برگزیده شد و پروژه های جانبی از گوگل گرفته شدند تا تمرکز این کمپانی روی کار خودش باقی بماند.

علی رغم افزایش ارزش سهام و سود عملیاتی، آلفابت در بخش Other Bets متحمل زیان عملیاتی نیز شده. با این حال، عملکرد بهتر ۲۱ درصدی نسبت به سال گذشته رقم قابل توجهی است که نگاه سهام داران را به نحوه مدیریت کمپانی خیره می کند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato