کنسول دستی پلی استیشن ویتا هک شد

کنسول دستی پلی استیشن ویتا هک شد

پلی استیشن ویتا اگرچه مهجور و کم فروش ترین کنسول بازی سونی بود اما پس از ۵ سال بالاخره هک شد و سیستم امنیتی آن در برابر نرم افزارهای جانبی به زانو در آمد. پیش از این چندین شبیه ساز PSP و اکسپلویت دیگر روی کنسول قابل اجرا بود اما برای بهره برداری کامل از آن باید ویتا را به پی سی متصل نگاه می داشتید. اما حالا، Team Molecule اکسپلویت جدیدی منتشر کرده که دسترسی کامل سخت افزار ویتا را به توسعه دهندگان هومبرو می دهد.

نصب این اکسپلویت که HENkaku لقب گرفته، فوق العاده ساده است. فقط مطمئن باشید که آخرین ورژن از فرمور ویتا با شماره ۳.۶۰ را نصب کرده اید، سپس به سایت مخصوص توسعه دهندگان این اکسپلویت بروید تا آن را فعال سازد. سپس کدی وارد شده و اطلاعات خاصی پاک می شود و دست کاربر کاملا در نصب پکیج های هومبرو کاملا باز می شود.

این اکسپلویت روی میکرو کنسول های پلی استیشن تی وی و ویتا تی وی نیز کاملا قابل اجرا است و بازی های ویتا را هم می توان روی آن بازی کرد. از سوی دیگر، دسترسی توسعه دهندگان نیز بازتر شده و می توانند فعالیت های متنوع تری نظیر توسعه هومبرو را داشته باشند.

در حال حاضر محتوای زیادی روی کنسول قابل اجرا نیست و صرفا یک نسخه از Doom و چند شبیه ساز را می توان روی آن نصب کرد اما انتظار می رود که به زودی و با آپدیت های بیشتر، HENkaku عملکردهای بیشتری پیدا کند. با این حال، نصب اکسپلویت و هومبرو روی کنسول های بازی لزوما به معنی اجرای تمامی بازی ها به صورت کپی نیست ولی Team Molecule تضمینی در این رابطه نداده و گفته ممکن است که در نتیجه ارائه این اکسپلویت، بازی ها نیز به صورت غیر قانونی روی کنسول قابل اجرا باشند.

اگر چنین اتفاقی رخ دهد، قیمت پلی استیشن ویتا در بازار ایران سیری صعودی پیدا خواهد کرد و به محض اجرای بازی های کپی باید شاهد افزایش قیمت دستگاه باشیم.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato