۶۰۰۰ تقاضا برای ترابرد در هفته سوم اجرای آزمایشی

۶۰۰۰ تقاضا برای ترابرد در هفته سوم اجرای آزمایشی

علی‌اصغر عمیدیان، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از سامانه ی اندازه‌ گیری و پایش کیفی شبکه ی ارتباطات زیرساخت کشور، در مورد آخرین وضعیت اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری شماره های تلفن همراه توضیحاتی ارائه کرده است. بر اساس طرح ترابردپذیری، مشترکان می توانند با حفظ شماره، اپراتور موبایل خود را تغییر دهند.

عمیدیان در این خصوص گفته است: «این طرح به صورت آزمایشی با مجوز ۵۰۰ نفر در هفته ی اول، ۵۰۰ تا ۷۵۰ نفر در هفته ی دوم و ۱۰۰۰ نفر در هفته ی سوم آغاز شد. در هفته ی اول ۱ درصد موفقیت حاصل شد، در هفته ی دوم، میزان موفقیت به ۱۰ درصد افزایش یافت و اکنون در هفته ی سوم مرحله ی آزمایشی طرح، تا ۲۰ درصد موفقیت کسب کردند».

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه‌ی صحبت های خود افزوده است در هفته ی سوم، ۶۰۰۰ مشترک درخواست جابجایی اپراتور داشته اند که از این تعداد، درخواست ۱۰۰۰ مشترک با موفقیت انجام شده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی یادآور شده است: «طرح ترابدپذیری یک طرح ملی است که با همکاری تمامی اپراتور ها و شرکت زیرساخت انجام خواهد شد و پس از دوره ی تست موفق، به صورت رسمی اعلام می‌ شود».

عمیدیان با اشاره به راه اندازی آزمایشی طرح ترابردپذیری گفته است: «تا کنون اجازه ی تبلیغات به اپراتور های موبایل را نداده‌ ایم اما از دو ماه پیش با آنها هم‌ قسم شده‌ ایم تا هفته ی دولت راه‌ اندازی کامل ترابردپذیری را داشته باشیم».

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato