ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات ژاپنی آلتر
علمی

با آلتر آشنا شوید؛ رباتی که به اراده خود عمل می کند [تماشا کنید]

به نظر می آید باید پذیرفت که جهش بزرگ بعدی دانش بشری در حوزه هوش مصنوعی به وقوع خواهد پیوست، مسئله ای که در عین برانگیختن هیجان فراوان، بسیاری را نیز به شدت نگران ساخته است. آلتر (Alter) رباتی ...

محمد مافی‌ها
نوشته شده توسط محمد مافی‌ها | ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۱:۰۰

به نظر می آید باید پذیرفت که جهش بزرگ بعدی دانش بشری در حوزه هوش مصنوعی به وقوع خواهد پیوست، مسئله ای که در عین برانگیختن هیجان فراوان، بسیاری را نیز به شدت نگران ساخته است. آلتر (Alter) رباتی ژاپنی است که به یک شبکه عصبی یادگیری عمیق متصل بوده می تواند به اراده خود حرکت کند و حتی تصمیم بگیرد. تنها نگاهی کوتاه به حرکات عجیب و غریب این ربات کافیست که خود را در ترس بسیاری انسان ها از ربات های هوشمند شریک ببینید.

آلتر جدیدترین ربات انسان نمای دانشمندان ژاپنی است که با ۴۲ موتور پنوماتیکی و البته شبکه عصبی خود می تواند الگویی از حرکات منحصر به فرد را به اجرا بگذارد. حرکاتی که دستور و شیوه اجرای آنها را از هیچ منبعی دریافت نکرده است.

بر طبق گزارش Engadget، حرکات دست و سر و صورت آلتر حاصل واکنش هوش مصنوعی آن به محرک های محیطی مثل سر و صدا، نور، دما، رطوبت و نزدیکی به یک انسان است. مثلاً اگر دمای اتاق سرد شود، این ربات می تواند برای شبیه سازی احساس سرما به خود بلرزد. ربات هوشمند مذکور حتی می تواند آواز بخواند. البته این آواز بیشتر یک آوای ملودیک به حساب می آید تا آواز همراه با کلام.

آلتر در حال حاضر در موزه ملی علوم و فناوری های پیشرو در شهر توکیو به بازدید عمومی گذاشته شده است و تا آخر این هفته به نمایش نسبتاً ترسناک خود ادامه خواهد داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Mobin.Programmer
    Mobin.Programmer | ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

    زیبا بود!

مطالب پیشنهادی