همه چیز درباره آیفون 13
فایرفاکس 48 برای اندروید و دسکتاپ منتشر شد؛ با تغییرات جدید آشنا شوید

فایرفاکس 48 برای اندروید و دسکتاپ منتشر شد؛ با تغییرات جدید آشنا شوید

ساعاتی پیش جدیدترین نسخه مرورگر فایرفاکس برای پلتفرم های دسکتاپ و اندروید منتشر شد. فایرفاکس ۴۸ در این بروزرسانی تغییرات ریز و درشتی به خود دیده که توانسته اند تجربه کاربری آن را به میزان قابل توجهی ارتقا دهند.

در دسکتاپ، موزیلا قابلیتی جدید تحت عنوان Multi-Process Firefox را به مرورگر اضافه کرده که هسته سیستم فایرفاکس را از محتوای وب جداسازی می کند. این موضوع بدان معناست که اگر یک تب بیش از حد از منابع سیستم شما استفاده کرده یا بارگذاری آن متوقف شود، این موضوع بر دیگر قسمت های مرورگر اثری نخواهد داشت.

قابلیت چندان هیجان انگیزی نیست، اما موزیلا اطمینان دارد که با آن می تواند مشکلات پایداری و پردازشی نسخه های پیشین فایرفاکس را به خوبی پوشش دهد. برای آنکه ببینید چنین قابلیتی در مرورگر شما فعال شده یا خیر، می بایست عبارت about:support را در نوار جستجوی مرورگر تایپ کرده و در قسمت Multiprocess Windows فعال بودن آن به طور پیش فرض را چک کنید.

enabledbydefault

از نوار جستجو صحبت کردیم. وقتی که در نوار آدرس فایرفاکس ۴۸ چیزی را تایپ می کنید، مرورگر پیشنهادات بیشتری از منابع مختلف برای رسیدن به نتایج دقیق تر به شما ارائه خواهد کرد.

apple_pie

مضاف بر این، موزیلا صفحه Discovery مرورگر را نیز بروزرسانی کرده تا راحت تر از همیشه بتوانید افزونه های مورد نیازتان را در آن پیدا کنید.

aboutaddons

نسخه اندروید مرورگر هم تغییرات گسترده ای به خود دیده. به عنوان مثال وقتی مشغول تماشای یک ویدئوی آنلاین در آن باشید و تماسی تلفنی دریافت کنید، فایرفاکس ویدئو را در همان نقطه متوقف کرده تا پس از اتمام مکالمه بتوانید ادامه اش را مشاهده کنید.

تغییرات دیگر هم مربوط به بخش های بوکمارک و تاریخچه هستند. در فایرفاکس ۴۸ فهرست خواندنی ها با بخش بوکمارک و تب های همگام سازی شده با پنل تاریخچه ترکیب شده اند. این بدان معناست که حالا می توانید به فهرست خواندنی هایتان در کلیه پلتفرم ها و دستگاه ها دسترسی داشته باشید.

آخرین نسخه فایرفاکس برای دسکتاپ را می توانید از سایت موزیلا و نسخه اندروید را از گوگل پلی دانلود کنید.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato