بازتاب جهانی ممنوعیت بازی پوکمون گو در ایران

بازتاب جهانی ممنوعیت بازی پوکمون گو در ایران

خبر فیلتر شدن بدون دردسر بازی واقعیت افزوده ی پوکمون گو در ایران بازتاب های جهانی گسترده ای داشته به طوری که تعداد زیادی از وبسایت های خبری این حوزه آن را پوشش داده اند. به نقل از گزارش ها، با وجود اینکه این بازی در کشور های متعدد باعث بروز نگرانی های امنیتی شده، ایران اولین کشوری است که پا را یک قدم فراتر نهاده و آن را به طور کامل ممنوع کرده است.

این اظهارات رسانه های خارجی در حالی مطرح می شود که دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، در توضیح تصمیم اخیر خود مبنی بر فیلتر کردن بازی مذکور گفته بود «این بازی نه‌ تنها در کشور ما، بلکه در بیشتر کشور ها به‌عنوان یک بازی خطرناک شناخته شده و کشور ها با این بازی برخورد کرده اند و در بسیاری از جاها فیلتر است».

عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون قضایی دادستان‌ کل کشور، از فیلتر شدن پوکمون گو بدون هیچ مخالفی در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه خبر داده و گفته بود نهاد های امنیتی نیز از فیلتر شدن این بازی تقدیر کرده اند.

در اکثر خبر های منتشر شده روی رسانه های خارجی در این خصوص، سعی شده محدودیت های اعمال شده در ایران پر رنگ شود. گفتنی است ایران تنها کشوری نیست که از بابت این بازی نگرانی های امنیتی دارد. چین نیز از جمله کشور هایی است که نگرانی جدی خود را در خصوص سوء استفاده از این بازی مطرح کرده است.

بازی موبایلی پوکمون گو در برخی کشور های دیگر از قبیل امریکا و اندونزی نیز با محدودیت هایی مواجه است. پلیس اندونزی انجام این بازی را در بین کارکنان خود ممنوع اعلام کرده و در نیویورک نیز برای برخی سابقه دار های جرایم خاص در استفاده از پوکمون گو محدودیت هایی اعمال شده است.

به اذعان خبرگزاری های خارجی، فیلتر شدن پوکمون گو در ایران نیز پس از آن صورت گرفته که مقامات ایرانی سعی کرده اند نگرانی های خود را از طریق سازندگان بازی برطرف سازند؛ تلاشی که ظاهراً نتیجه ی مطلوب را در بر نداشته است.

نظرات ۴۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato