سیستم اتوپایلوت تسلا جان مردی که دچار آمبولی ریوی شده بود را نجات داد

سیستم اتوپایلوت تسلا جان مردی که دچار آمبولی ریوی شده بود را نجات داد

اوایل امسال سیستم اتوپایلوت تسلا تصادفی مرگبار را رقم زد و همین امر باعث شد که انتقادات نسبت به این سیستم بالا بگیرد. اما همین قابلیت در عین حال که می تواند مرگبار باشد، قادر است زندگی ببخشد. در تازه ترین گزارش، یکی از اهالی میسوری آمریکا که از آمبولی ریوی رنج می برده به لطف همین سیستم به موقع به بیمارستان نزدیک محل زندگی اش انتقال یافته و از خطر مرگ نجات پیدا کرده.

در روزهای پایانی جولای بود که جاشوا نیلی از محل کارش خارج شد و پشت فرمان خودروی تسلا مدل اکس خود نشست. ماشین را تازه یک هفته ای بود که تحویل گرفته بود و به محض ورود به بزرگراه تصمیم گرفت سیستم اتوپایلوت آن را روشن کند.

چند کیلومتری را طی کرده بود که دردی وحشتناک را در قفسه سینه اش احساس کرد و بعد از آنکه با همسرش تماس گرفت، تصمیم بر این شد که به نزدیک ترین مرکز درمانی برود. نیلی به ماشین اجازه داد که حدود ۳۰ کیلومتری، به رانندگی در وضعیت خودکار ادامه دهد تا اینکه کنترل ماشین را در دست گرفت و چند کیلومتری مانده به مقصد، آن را به سمت بیمارستان هدایت کرد.

البته خودش می گوید بهتر بوده که یک آمبولانس خبر می کرده چراکه ممکن بود با این کار جان دیگر راننده ها را هم به خطر بیاندازد. با این همه، سیستم اتوپایلوت وقتی که آمبولی اتفاق افتاده، ماشین را در لاین نگه داشته و به لطف این سیستم بود که توانست خود را به بیمارستان برساند.

این حادثه را می توان نقطه مقابل سانحه رانندگی در فلوریدا دانست که به مرگ جاشوا براون ختم شد. در جریان آن سانحه سیستم اتوپایلوت ماشین جاشوا، تریلری را که مسیرش را بسته بود، ندید و با آن برخورد کرد. البته در نشریه Slate آمده که حادثه رخ داده برای نیلی تنها موردی نیست که در آن، ماشین های تسلا جان انسانی را نجات می دهند: مواردی پیش آمده که این ماشین ها به صورت خودکار پیش پای عابرین پیاده توقف کرده اند یا اینکه از مسیر حرکت کامیون یا ماشین های دیگر خود را کنار کشیده اند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato