معرفی بازی Drag Duel؛ بوی تند آسفالت

معرفی بازی Drag Duel؛ بوی تند آسفالت

با محبوبیت صنعت بازی های موبایل در ایران و عرضه چند بازی درگ ریسینگ مختلف، شکی نیست که موبایل گیمرهای ایرانی حالا بیش از هر زمان دیگری به عناوین باکیفیت دو بعدی روی موبایل علاقه پیدا کرده اند و خوشبختانه توسعه دهندگان هم روز به روز با عرضه عناوین قابل توجه، دل دوست داران سبک منحصر به فرد درگ ریسینگ را می ربایند.

با وجود آن که بازی های خارجی مانند CSR 2 کماکان پادشان سبک درگ ریسینگ به شمار می روند، اما عرضه عناوینی چون «صفر تا صد: دنده آخر» نشان داده که توسعه دهندگان داخلی هم در این سبک حرف های زیادی برای گفتن دارند و حالا بازی «دوئل شتاب» یا Drag Duel وارد صحنه شده تا این روند را تا چند مرحله ارتقا دهد.

پیش از هر چیز باید خاطر نشان کرد که Drag Duel عنوانی کاملاً ایرانی نیست و توسط توسعه دهندگان روسی ساخته شده، اما استودیوی فن گیمز به قدری در بومی سازی این بازی و وفق دادن آن با فرهنگ و علایق ایرانی موفق عمل کرده که نمی توان از میزان تاثیرگذاری آنها روی عنوان نهایی چشم پوشی کرد و عملاً اثر انگشت آنها در جای جای Drag Duel به چشم می خورد.

Drag Duel - mobile game

همانطور که پیش تر اشاره شد، Drag Duel از سبک درگ ریسینگ پیروی می کند و به همین جهت، گیم پلی آن تفاوت چندانی با سایر عناوین مشابه ندارد. بازیکن کنترل اتومبیلی خاص را برعهده می گیرد و باید با دنده دادن به آن در زمان مناسب، شتاب خودرو را از افزایش داده و از رقیب خود در مسیری محدود با زمانی مشخص پیشی بگیرد.

خوشبختانه، تمرکز اصلی بازی صرفاً روی گیم پلی متمرکز نشده و شاهد بخش داستانی هم در Drag Duel هستیم؛ بدیهی است که داستان بازی چندان غنی نیست و نمی توان چنین انتظاری هم از آن داشت، با این همه، روند داستانی توجیهی مناسب برای پیشبرد بازی به شمار می رود و می توان هر بازیکنی را برای ساعت ها مشغول آن سازد.

یکی از نقاط قوت بازی، امکان شخصی سازی اتومبیل ها با موتورها، گیربکس ها، لاستیک ها و دیگر آیتم های مشابه است که اگر این را به ۳۰ اتومبیل مختلف جای گرفته درون بازی بیفزایید، به حجم بسیار قابل توجهی از امکانات و شخصی سازی هم مختلف خواهید رسید؛ بنابراین هر بازیکن اتومبیلی کاملاً منحصر به فرد خواهد داشت و بعید است که دو اتومبیل کاملاً شبیه یکدیگر باشند.

Drag Duel

گذشته از امکان بسیار زیاد در بخش شخصی سازی، تنوع محیطی جالبی هم در Drag Duel به چشم می خورد که طبیعتاً از بار خسته کنندگی بازی کاسته است. بسیاری از مراحل در لوکیشن هایی مانند مناطق صنعتی، پیست های شهری و جاده های بیابانی دنبال می شوند که سبب شده بازی اندکی به استانداردهای عناوین ریسینگ امروزی نزدیک تر باشد.

از منظر گرافیکی، Drag Duel مسلماً در میان بسیاری از رقبای سرسخت خود حرف های بسیاری برای گفتن دارد و افکت های تصویری چشم نواز آن، هر مخاطب دیرپسندی را راضی می کند. با این همه باید افزود که در پاره ای از مواقع، به نظر می رسد توسعه دهندگان با هدف ارائه گرافیکی اغراق آمیز، در تصویرسازی افکت ها زیاده روی کرده اند و یکی از مثال های بارز آن، انعکاس بیش از حد نور روی بدنه اتومبیل ها است.

در مجموع باید گفت دوئل شتاب با توجه به حجم بسیار کمی که از حافظه موبایل اشغال می کند و گیم پلی نسبتاً طولانی اش که امکان رقابت با دیگر بازیکنان را نیز به ارمغان آورده، یکی از ارزشمندترین عناوین موبایل چند وقت اخیر به شمار می رود و از آن دست بازی هایی است که دوست داران عناوین درگ ریسینگ، به هیچ وجه دلشان نمی خواهد از دستش دهند.

دوئل شتاب (Drag Duel)
  • دوئل شتاب (Drag Duel)
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: فن گیمز
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۹۸.۷ مگابایت
دانلود
کافه‌بازار

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato