همه چیز درباره آیفون 13
بازار کروم بوک ها هر سال پر رونق تر می شود

بازار کروم بوک ها هر سال پر رونق تر می شود

کروم بوک ها لپ تاپ هایی پر کاربرد و در عین حال سبک و ارزان هستند که بسیاری از موسسات آموزشی و تجاری مشتری شان به شمار می روند. بررسی های تازه موسسه «Global Market Insights» نشان می دهند، با افزوده شدن قابلیت های جدید به سیستم عامل کروم و به خصوص فراهم آمدن امکان استفاده از نرم افزارهای اندرویدی در کروم بوک ها، بازار این محصولات با سرعت فزاینده ای رشد می کند و احتمالاً رقم تولید آنها تا سال ۲۰۲۳ به ۱۷ میلیون دستگاه خواهد رسید.

بر اساس بررسی های به عمل آمده توسط موسسه فوق، در سال ۲۰۱۴ حدود ۵.۳ میلیون دستگاه کروم بوک در سرتاسر دنیا عرضه شده است، بنابراین هدف گذاری رقم ۱۷ میلیونی تا ۱۰ سال آینده چندان هم دور از ذهن به نظر نمی رسد.

نگاهی به بازار سال ۲۰۱۶ تا به امروز نشان می دهد که کروم بوک ها برای اولین بار توانسته اند با فروش بیش از ۲ میلیون عددی خود، مک بوک های اپل را با آمار فروش ۱.۷ میلیونی پشت سر بگذارند.

بیشترین عامل چنین رشدی البته مربوط به افزایش چشمگیر تقاضا برای کروم بوک ها از طرف موسسات آموزشی است. آمارها نشان می دهند که ۶۰ درصد از تقاضا برای این رایانه های ارزان قیمت، از همین بخش است و کاربردهای شخصی با ۳۸.۶ درصد جایگاه دوم را در اختیار دارد. گزارش Global Market Insights همچنین نشان می دهد که کشور آمریکا میزبان ۸۴ درصد از کل کروم بوک های به فروش رفته در تمام دنیاست.

باید دید مهیاسازی عمومی امکان نصب فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی و نرم افزارهای اندرویدی برای تمام کروم بوک های موجود در بازار، تا چه حد می تواند فروش این محصولات را شتاب بخشد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato