یکی دیگر از اتومبیل های تسلا به هنگام ناوبری خودکار دچار سانحه شد

یکی دیگر از اتومبیل های تسلا به هنگام ناوبری خودکار دچار سانحه شد

قابلیت ناوبری خودکار به گفته تسلا قرار است امنیت دارندگان اتومبیل های این کمپانی را به هنگام رانندگی افزایش دهد. با این همه به نظر می رسد که اخیراً اخبار ناگوار زیادی از اتومبیل هایی به گوش می رسد که با سانحه های مختلفی به دلیل فعال بودن قابلیت ناوبری خودکار مواجه شده اند. در واقع همین ماه گذشته میلادی بود که یکی از رانندگان تسلا، به دلیل استفاده از سیستم مورد اشاره کشته شد.

حالا وب سایت رویترز گزارش کرده اخیراً سانحه دیگری در چین به وقوع پیوسته و این بار هم سیستم ناوبری خودکار تسلا در ماجرا نقش داشته است. در گزارش آمده که «لو ژن» (Lou Zhen)، برنامه نویس ۳۳ ساله چینی پشت فرمان اتومبیل بوده و به لطف دوربین روی داشبورد خود، از تمام ماجرا فیلمبرداری کرده است. با توجه به ویدیوی ضبط شده از سوی وی، خوشبختانه هیچ یک از افراد دخیل در این تصادف، دچار صدمه نشده اند.

یکی از سخنگویان تسلا در پاسخ به این اتفاق گفته: «راننده اتومبیل تسلا که دست هایش روی فرمان نبوده، اتومبیل را از مسیر خودروی پارک شده خارج نکرده و در عوض، با بدنه آن برخورد داشته است. همانطور که به شکلی واضح به راننده اتومبیل گفته شده، ناوبری خودکار قابلیتی کمکی به شمار می رود که هنگام استفاده از آن باید دست ها را روی فرمان نگه داشت تا کنترل و مسئولیت اتومبیل حفظ شده و آمادگی لازم برای در دست گرفتن کنترل وجود داشته باشد.»

تسلا پیش از این بارها گفته که سیستم ناوبری خودکار، تفاوت های زیادی با اتومبیل های خودران دارد و نباید با آنها به شکلی یکسان تعامل کرد. با این همه، لو مدعی شده که قضیه کاملاً متفاوت بوده و عملکرد تسلا به گونه ای است که مردم تصور می کنند اتومبیل های آن، خودران هستند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato