درخواست قائم مقام وزیر صنعت برای واردات قانونی اپل از سوی ۹ شرکت

درخواست قائم مقام وزیر صنعت برای واردات قانونی اپل از سوی ۹ شرکت

ماه گذشته عباس نخعی، مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالا از اجرایی شدن طرح رجیستری موبایل سخن گفت و چند روز پس از آن نیز از ابلاغیه ی جمع آوری موبایل های آیفون شرکت اپل به دلیل نداشتن نمایندگی و خدمات پس از فروش در ایران سخن به میان آورد. با گذشت چند روز نیز طی اقدامی ضربتی، دو فروشگاه بزرگ واردکننده و عرضه کننده ی آیفون در تهران پلمپ شد؛ اقدامی که روی هم رفته تلاطم زیادی در بازار موبایل به وجود آورد و باعث شد تلفن های آیفون کمیاب و اندکی گران شوند.

همراه شدن این اقدام با جمع آوری موبایل های قاچاق از بازار علاءالدین تهران، حرف و حدیث های زیادی در این رابطه به وجود آورد. با این حال بر خلاف گفته های پیشین، مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت از امکان ادامه ی واردات قانونی محصولات اپل خبر دادند. گمانه زنی ها در این مورد ادامه داشت تا اینکه بالاخره در روز های پایانی هفته ی گذشته، خبری حاکی از اعلام نام ۹ شرکت برای واردات رسمی و قانونی محصولات شرکت اپل روی خروجی برخی خبرگزاری ها قرار گرفت.

آن گونه که در خبر یاد شده آمده مجتبی خسروتاج، قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، نامه ای به رئیس سازمان توسعه ی تجارت ارسال کرده است. در نامه ی خسروتاج به افخمی راد درخواست شده بر اساس دستور مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و برابر مصوبه ی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نامه ی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر معرفی شرکت های توانمند در ارائه ی خدمات پس از فروش این تلفن همراه، امکان ثبت سفارش و واردات قانونی آیفون برای ۹ شرکت فراهم شود.

بر اساس این گزارش شرکت های مدیا پردازش، توسعه ی سرمایه گذاری گروه آروند، شرکت تجاری دلتا همراه پرداز شرق، سیب طلایی هوشمند، ماناتل پارس، ایرانیان قائم همراه، اکسیر تجارت صبا، الماس سیستم و داتیس امرتات، نام هایی هستند که ظاهراً آمادگی واردات رسمی تلفن های اپل به کشور را دارند.

1395052207494621683563010

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato