تیم کوک و مصاحبه ای دیگر:  هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و برنامه های بلند مدت اپل

تیم کوک و مصاحبه ای دیگر: هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و برنامه های بلند مدت اپل

نشریه «واشینگتن پست» امروز مصاحبه‌ ای جامع با مدیر عامل اپل، آقای تیم کوک را به انتشار رسانده که در آن، در خصوص موارد مختلف و جذابی سخن به میان می آید. وی در این گپ و گفت، در خصوص پنج سالی که تا کنون مدیریت اپل را بر عهده داشته می گوید و همچنین رسماً تاکید می کند که این شرکت، در حال توسعه فناوری هایی مرتبط با واقعیت افزوده است.

در ادامه می خواهیم به شکلی کوتاه، به برخی از صحبت های مهم مدیر عامل با ارزش ترین شرکت جهان در تازه ترین مصاحبه اش بپردازیم. جالب اینجاست که تیم کوک در مورد مسائل شخصی هم صحبت کرده و اذعان نموده در این پنج سال، پوستش کلفت تر شده است:

«گاهی به شکل همزمان تحسین می شوید و مورد انتقاد قرار می گیرید. این دو اتفاق بعضی اوقات در یک روز برای تان رخ می دهد. راستش، از آگوست ۲۰۱۱ تا کنون پوستم کلفت تر شده. منظورم را بد متوجه نشوید. نمی گویم که بی عاطفه شده ام و دیگر به چیزی اهمیت نمی دهم. به همه چیز کلی تر نگاه کرده و مسائل را شخصی نمی بینم.»

اما زمانی که از کوک در مورد پیشرفت های اپل در پنج سال اخیر سوال می شود، می گوید که این شرکت تمام تمرکزش را قرار داده تا محصولاتی عالی را توسعه دهد:

«موردی که کاملاً واضح است، اینکه ما اکنون کارمندان بسیار بیشتری داریم. به نسبت درآمد، اپل اکنون از سال ۲۰۱۰ تا کنون ۴ برابر بزرگتر شده است. خط تولید آیفون را گسترش داده ایم که این یکی از تصمیمات کلیدی و البته بسیار مثبت ما بوده. وارد تجارت اپل واچ شده ایم که توسط آن، قادر بوده ایم تا وارد مباحث پزشکی و سلامت نیز بشویم. همچنان مسیر خود را ادامه می دهیم تا ببینیم به کدام سمت خواهیم رفت. اما تا کنون تحقیقات و توسعه بسیاری انجام شده است.»

Burton_WaPo_TimCook_0261469749627-w600

همانگونه که اطلاع دارید، ۲۰۱۶ سال سختی برای اپل بوده و بیشتر از همه، مدیر عامل این شرکت زیر بار انتقادات قرار داشته است. تیم کوک در رابطه با گفته های تحلیلگران مبنی بر پشت سر گذاشته شدن بهترین روزها برای اپل، اذعان می کند که چنین نظراتی موجب رنجش او نمی شوند چرا که قبلاً همه آنها را شنیده است. مدیر عامل اپل باور دارد که چنین ذهنیتی، برای دنیای امروزی مناسب نیست: «فکر می کنند که چون بزرگ هستیم دیگر نمی توانیم بزرگ تر شویم.»

هوش مصنوعی یکی دیگر از مباحثی بود که واشینگتن پست پیش کشید. تیم کوک در مورد هوش مصنوعی در آینده‌ی سیری می گوید:

«در نهایت سیری می تواند به سوالات بسیار هوشمندانه تر پاسخ دهد، بدون اینکه نیاز باشد جملاتی مصنوعی را از قبل فراگرفته باشد تا در مواقع ضروری از آنها استفاده کند. ما می خواهیم به نوعی از هوش مصنوعی استفاده کنیم که کاربر بتواند از مزایای آن بهره گیرد.

در ماه ژوئن خبر دادیم که می خواهیم به توسعه دهندگان اجازه دهیم تا از سیری در اپلیکیشن های خود استفاده کنند. در نتیجه اکنون توسعه دهندگان قادر هستند در اپ های شخص ثالث خود سیری را به خدمت بگیرند.

در نتیجه‌ی همین امر، شما اگر در ایالات متحده باشید می توانید با صدای خود درخواست یک تاکسی (توسط اوبر یا لیفت) بکنید. تمام این ویژگی ها از آغاز پاییز در اختیار کاربران قرار خواهد داشت و در حال حاضر توسعه دهندگان در حال آماده سازی اپ های خود برای بهره گیری از سیری هستند. به همین شکل می خواهیم استفاده از سیری را به شکل فزاینده افزایش دهیم.»

در این میان «مک رومرز» می نویسد که اپل دست کم از ابتدای سال ۲۰۱۵ تا کنون، تیمی تشکیل داده که در حال کار بر روی فناوری واقعیت افزوده و مجازی است. مدیر عامل اپل نیز به صراحت نظر خود را در رابطه با واقعیت افزوده بیان کرده است: «تصور می کنم که AR به شدت جذاب بوده و می تواند به هسته ای برای سایر تکنولوژی ها بدل گردد. در نتیجه، بله، ما اکنون در پشت پرده مشغول انجام اقدامات زیادی در همین رابطه هستیم.»

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato