موفقیت های پوکمون گو موجب شد تا فروش 3DS افزایش چشمگیری داشته باشد

موفقیت های پوکمون گو موجب شد تا فروش 3DS افزایش چشمگیری داشته باشد

شاید گزارشات ماه جولای NPD نشان بدهند ردموندی ها پس از مدت ها توانستند از رقیب دیرینه خود جلو بیافتند ولی باید بدانید اکس باکس وان پر فروش ترین کنسول ماه گذشته در آمریکای شمالی نبوده و تنها بهترین عملکرد را به عنوان یک «پلتفرم خانگی» دارد. چون این ۳DS هست که توانست بار دیگر طعم دلنشین صدرنشینی را بچشد.

بر اساس اطلاعاتی که نینتندو پیرامون موفقیت جدید کنسول دستی خود داده، فروش ۳DS نسبت به جولای سال گذشته با رشد ۸۰ درصدی مواجه شده است. با وجود این که پیشبینی می شد تنها به خاطر انتشار عنوان محبوب Monster Hunter Generations فروش کنسول دستی ژاپنی ها افزایش یابد اما گزارشات به نکته بسیار عجیب تری اشاره کرده اند.

2DS
بر اساس گفته نینتندو، فروش ۲DS در آمریکای شمالی از مرز ۲ میلیون دستگاه گذشت.

به نظر می رسد مهمترین محرک عملکرد استثنایی ۳DS به استقبال عجیب مردم از پوکمون گو بازگردد. همین مسئله موجب شده تا توجهات به فرنچایز پوکمون افزایش یافته و فروش این کنسول هم بهبود یابد. به گونه ای که دو عنوان Pokémon Omega Ruby و Pokémon Alpha Sapphire هم به ده عنوان پرفروش ماه جولای آمریکا راه یافته اند.

شاید جالب باشد بدانید Pokémon Omega Ruby و Pokémon Alpha Sapphire حدود دو سال پیش منتشر شدند. از سوی دیگر، فروش Pokémon X and Y که ۲۰۱۳ انتشار یافت هم افزایش چشمگیری داشت و نسبت به سال گذشته حدود ۲۰۰ درصد افزایش یافت. تمامی این اتفاقات در صورتی افتاده اند که می دانیم پوکمون گو برای پلتفرم دستی ژاپنی ها اصلا منتشر نشده است.

Super Mario Galaxy
گزارشات نشان می دهند نینتندو تصمیم دارد تا عناوین جدیدی از فرنچایزهای ماریو، زلدا و پوکمون را تا ۶ ماه ابتدایی عرضه NX، منتشر کند.

البته نباید از تخفیف ۲DS [مدلی از ۳DS که قابلیت سه بعدی ندارد] هم گذشت. اگر به خاطر داشته باشید، ماه مه همین کاهش قیمت ۲DS بود که توانست تکانی اساسی به فروش ۳DS بدهد. موفقیت های نینتندو تنها به بخش سخت افزاری محدود نیستند و براساس اطلاعات به دست آمده، Monster Hunter Generations پرفروش ترین عنوان ماه گذشته لقب گرفت.

متاسفانه همچنان ارقام دقیقی از فروش بازی ها منتشر نشده است. پایان سال جاری نینتندو تصمیم دارد تا دو بازی دیگر از فرنچایز پوکمون را با نام های Pokémon Moon و Pokémon Sun را به انتشار برساند. باید دید آیا موفقیت های پوکمون گو می تواند روی فروش این دو عنوان هم تاثیر بگذارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato