موتورولا اعتقاد دارد سامسونگ ایده نمایشگر همیشه روشن را از موبایل های موتو دزدیده است

موتورولا اعتقاد دارد سامسونگ ایده نمایشگر همیشه روشن را از موبایل های موتو دزدیده است

امروز سامسونگ بالاخره فبلت مورد انتظار گلکسی نوت ۷ را به بازار عرضه می کند که یکی از محبوب ترین اسمارت فون های سال جاری میلادی به شمار می رود. در حالی که برخی از کمپانی ها، تمام استراتژی های سامسونگ را با دقت و علاقه دنبال می کنند، برخی دیگر چندان از عرضه نوت ۷ خوشحال نیستند.

یکی از همین کمپانی های ناراضی، موتورولا است که در توییت اخیر خود گفته قابلیت نمایشگر همیشه روشن نوت ۷، از موبایل های موتو قرض گرفته شده است. کمپانی مورد اشاره در توییت خود نوشته «در کدام کهکشان دزدیدن قابلیت های جالب موبایل های رقیب اشکالی ندارد؟» و زیر آن هشتگ TheOriginalAlwaysOnDisplay و تصویری از نمایشگر همیشه روشن Moto Z را قرار داده است.

اگرچه این اولین باری نیست که سامسونگ از نمایشگر همیشه روشن استفاده می کند و پیش از این شاهد استفاده از آن در موبایل های پرچمدار گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج بوده ایم، اما حق تا حدودی با موتورولا است و این کمپانی اولین موبایل اندرویدی (یعنی Moto X) را به همراه این قابلیت به بازار عرضه کرده بود.

با این حال، Moto X هم اولین اسمارت فون جهان به شمار نمی رفت که چنین قابلیتی را برای کاربران به ارمغان می آورد و پیش از این شاهد بهره گیری از آن در موبایل N9 نوکیا و حتی موبایل های قدیمی تر سیمبین که به نمایشگر امولد مجهز بودند، مانند Nokia N8 بوده ایم. این قابلیت بعداً بهبود یافت و در موبایل های ویندوزی لومیا با نام «Glance Screen» قرار گرفت. بنابراین دقیقاً نمی توان گفت که نمایشگر همیشه روشن توسط موتورولا ابداع شده است.

ویجیاتو

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato