سامسونگ با تغییر استراتژی در کسب و کار صنایع نیمه هادی در پی جذب مشتریان بیشتر است

چند وقتی است که جایگاه سامسونگ در بازار موبایل استراتژیک کشور چین تضعیف شده، و به همین دلیل آنها راه حل دیگری را در پیش گرفته اند، و قصد دارند نیروی بیشتری را به بازوی صنعت نیمه هادی منتقل سازند. این بخش از کسب و کار سامسونگ طی سال های اخیر رشد کمی را تجربه کرده، و به همین دلیل آنها با کمپانی های چینی وارد مذاکره شده اند.

در همین رابطه، غول تکنولوژی کره ای قصد دارد کنفرانسی را تحت عنوان «نشست صنایع نیمه هادی سامسونگ» در تاریخ 9 شهریور برگزار کرده و با نمایندگان بیش از 100 کمپانی چینی در رابطه با این صنعت گفتگو نماید. در بین شرکت های چینی حاضر در این نشست، نام هایی همچون ZTE، مدیاتک، HiSilicon و غیره به چشم می خورند.

البته این اقدام از سوی سامسونگ چندان جدید نیست و پیش از این نیز با برخی از کمپانی های چینی همکاری داشته، اما ظاهراً مراسم فوق با هدف تغییر اساسی استراتژی راهبردی آنها صورت می گیرد تا به جای تمرکز بر چند مشتری محدود، تعداد بیشتری را در اختیار بگیرد.

گفتنی است در این مجمع، کمپانی مذکور قصد دارد حق دسترسی به فناوری های طراحی تراشه های 10 و 14 نانومتری مبتنی بر معماری FinFET را به شرکت کنندگان پیشنهاد دهد، تا بتواند قراردادهای سودآوری در این زمینه منعقد نماید.

همان طور که می دانید، اپل سال گذشته قرارداد تولید چیپست هایش توسط سامسونگ را لغو کرده و این وظیفه را به کمپانی تایوانی TSMC محول نمود. با این حال، کره ای ها به این موضوع به چشم یک شکست نمی نگرند و قصد دارند بازار موبایل چین را از این راه در اختیار بگیرند.

به هر حال، کسب و کار صنایع نیمه هادی سامسونگ هر روز در حال پیشرفت است و رشد سه ماهه 8 درصدی در کنار افزایش سود عملیاتی به 6 درصد در هر سال را تجربه می کند. حال باید دید راهکار جدید آنها چه تغییری را در این آمار و ارقام ایجاد خواهد کرد.

آگهی استخدام

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟