عراق با یک خودروی زرهی کنترل از راه دور به جنگ داعش می ورد [تماشا کنید]

طبق ادعای سایت «thebaghdadpost»، ارتش عراق به تازگی یک خودروی زرهی رباتیک با قابلیت کنترل از راه دور و مجهز به مسلسل و موشک انداز را برای مبارزه با داعش وارد میدان نبرد کرده است.

این ماشین جنگی که طبق برخی شایعات «Alrobot» نام گرفته، ابعادی در حد یک خودروی معمولی دارد و ظاهر آن شبیه به یک نفربر زرهی است. یک مسلسل خودکار و دو راکت انداز روی این خودرو نصب شده و هدایت کننده ها از طریق چهار دوربین تعبیه شده در بدنه، می توانند از فاصله یک کیلومتری و به کمک یک لپ تاپ آن را هدایت نمایند.

دقیقاً مشخص نیست که این ربات جنگی چهار چرخ توسط چه کسی طراحی و تولید شده است، اما «thebaghdadpost» بدون ذکر نام، دو برادر عراقی را به عنوان طراحان «Alrobot» معرفی کرده است. با این حال یکی از کاربران عراقی توییتر مدعی شده این ماشین شش ماه پیش در یک نمایشگاه در شهر بغداد به نمایش درآمده. او حتی ویدیویی از عملکرد آن را نیز منتشر ساخته است.

در حال حاضر معلوم نیست که ارتش عراق به چه شکل و چه تعداد قصد استفاده از این مینی تانک خودکار را دارد، اما تصور می شود برای اولین بار شاهد حضور آن در نبرد سرنوشت ساز آزادی موصل در شمال این کشور و آخرین پایگاه تروریست های داعش باشیم.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟