ابزارهای تشخیص کلام عملکردی سریع تر از انسان در تایپ کردن دارند

ابزارهای تشخیص کلام عملکردی سریع تر از انسان در تایپ کردن دارند

قابلیت تشخیص صدا حالا بیشتر از هر زمان دیگری در اپلیکیشن ها و دستگاه های مختلف گنجانده می شود با این همه، به ندرت پیش می آید که کاربران برای نوشتن متن یا ارائه فرمامین از این امکان بهره بگیرند. البته از یاد نبریم که این فناوری در سال های اخیر به پیشرفت های خوبی دست پیدا کرده اما باز هم آنچنان که باید دقیق نیست و با اشتباهاتی همراه است.

تحقیقی که اخیرا توسط محققان دانشگاه های استنفورد، واشنگتن و شرکت چینی Baidu انجام شد هم نشان می دهد که باید اعتمادمان را به این دستیارها بیشتر از قبل کنیم. براساس مقاله ای که در همین رابطه منتشر شده، ابزارهای تشخیص کلام از تایپ کردن به زبان های انگلیسی و چینی تا سه برابر سریع تر عمل می کنند.

براساس فرضیات مطرح شده از سوی محققان، ابزارهای تشخیص کلام که در سال های اخیر به خاطر پیشرفت های حاصله در تحلیل داده های انبوه و یادگیری عمیق به سطح بسیار خوبی رسیده اند، حالا حتی از تایپ کردن انسان روی کیبورد نیز سریع تر عمل می کنند.

آنها برای رسیدن به این نتایج گروهی متشکل از ۳۸ نفر را که از سیستم  Deep Speech 2 محصول Baidu استفاده می کردند، مورد بررسی قرار دادند و نتایج عملکردشان را با گروهی که از کیبوردهای نرم افزاری استاندارد آیفون بهره می گرفتند، مقایسه نمودند.

بعد از انجام بررسی ها مشخص گردید که ابزارهای تشخیص کلام در زبان انگلیسی تا سه برابر و در زبان چینی تا ۲.۸ برابر سریع تر از افراد عمل می کنند و نرخ خطای شان نیز به ترتیب ۲۰.۴ . ۶۳.۴ درصد کمتر است.

ممکن است با خواندن این مطلب تصمیم بگیرید که از این به بعد تایپ خود را به این ابزارها بسپارید اما باید در نظر داشته باشید که این تست با استفاده از جدیدترین سیستم تشخیص کلام Baidu انجام شده و لذا تردیدی نخواهد بود که نتیجه کار با گوگل ناو، کورتانا و سیری متفاوت از این خواهد بود.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato