نوت 7 به لحاظ تعمیرپذیری از گلکسی اس 7 بهتر است؛ کالبد شکافی iFixit نشان می دهد

نوت 7 به لحاظ تعمیرپذیری از گلکسی اس 7 بهتر است؛ کالبد شکافی iFixit نشان می دهد

اعضای تیم iFiixit در تازه ترین اقدام خود تصمیم گرفتند که گلکسی نوت ۷ را به چالش بکشند و در همین راستا جدیدترین فبلت سامسونگ را زیر تیغ جراحی بردند. آنطور که در ادامه مشخص شده، تعمیر نوت ۷ کاری بس دشوار است با این همه، امتیاز آن به لحاظ تعمیرپذیری از گلکسی اس ۷ اج بیشتر بوده است.

برای شروع باید بگوییم که باز کردن این موبایل ابدا کار ساده ای نیست چراکه بخش بیرونی دستگاه فاقد هرگونه پیچ است و برای این منظور لازم است چسب به کار رفته برای متصل کردن دو قسمت مختلف بدنه گرم شود و از دستگاه های مکنده برای جداکردنشان بهره گرفته شود.

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره شود این است که ظاهرا بخش نگهدارنده باتری این دستگاه به درستی طراحی نشده و به همین خاطر تعویض آن کار دشواری است. از طرفی، چون نمایشگر  این محصول اندکی خمیده است، احتمالا تعویض پنل شیشه ای جلویی دستگاه بدون آسیب رساندن به نمایشگر آن غیرممکن خواهد بود.

گفته می شود که نوت ۷ از نظر تعمیرپذیری امتیاز ۴ از ۱۰ را کسب کرده که این میزان یک رقم از امتیاز تخصیص یافته به گلکسی اس ۷ اج بیشتر است و علت هم به مسیردهی بهتر کابل ها باز می گردد و این نکته که برای باز کردن نمایشگر دیگر نیازی به تعویض پورت شارژ نیست.

galaxy-note-7-teardown-1-w600 galaxy-note-7-teardown-2-w600 galaxy-note-7-teardown-3-w600 galaxy-note-7-teardown-4 (1)-w600 galaxy-note-7-teardown-6-w600

 

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato