چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 رونمایی کرد

چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 رونمایی کرد

اوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ پرده برداشت، و در ماه اردیبهشت نیز جزئیات بیشتری از این پروژه را اعلام نمود. حال آنها دوباره به حوزه اکتشافات فضایی بازگشته و طرح اصلی کاوشگر و مریخ نوردشان را برای ارسال به سیاره سرخ در اواسط سال ۲۰۲۰ ارائه نمودند.

در حال حاضر کاوشگر و مریخ نورد مورد بحث، اسم خاصی ندارند و ظاهراً چینی ها می خواهند برای انتخاب اسم آنها مسابقه ای عمومی را برگزار نمایند. کشور مذکور قصد دارد سطح مریخ را به منظور یافتن آب یا یخ و دیگر ویژگی های مهم مورد بررسی قرار دهد.

china-probe-1

گفتنی است تصاویری که مشاهده می کنید، رندرهای کامپیوتری هستند که از سوی «سازمان ملی علوم، تکنولوژی و صنایع برای دفاع ملی» یا SASTIND منتشر شده. در این عکس ها، مریخ نورد شش چرخ و همچنین فضاپیما و سامانه فرود را می توان دید.

china-probe-2

گفتنی است چینی ها در سال ۲۰۱۱ نیز قصد انجام عملیاتی مشابه روی سیاره سرخ را داشتند و بدین منظور کاوشگری را با استفاده از فضاپیمای روسی به سمت این سیاره اعزام کردند، اما پروژه فوق با شکست همراه بود.

china-probe-3

چین سومین کشوری است که تاکنون موفق به فرود آوردن کاوشگر روی سطح کره ماه شده، و با صرف هزینه های هنگفت در حوزه هوافضا و نجوم، قصد دارد جایگاه برجسته اش را در این زمینه حفظ نماید. آنها بزرگ ترین رادیوتلسکوپ دنیا را در اختیار دارند و راکت جدیدشان قادر است محموله هایی را به عمق فضا، از جمله مریخ ارسال نماید.

با این حساب اگر چین بتواند کاوشگرش را به سلامت روی سیاره سرخ بنشاند، در کنار ایالات متحده امریکا، روسیه، اتحادیه اروپا و هند، پنجمین کشوری خواهد بود که به این مهم دست یافته.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato