جدیدترین نسل پردازنده های اینتل و AMD فقط از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می کنند [شایعه]

جدیدترین نسل پردازنده های اینتل و AMD فقط از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می کنند [شایعه]

ممدتی زیادی از معرفی نسل جدید پردازنده های دو کمپانی AMD و اینتل نمی گذرد. هر دوی این چیپ ساز ها امید بسیاری به محصولات تازه خود بسته اند و امید دارند مشتریان بیشتری را به سمت این پردازنده های جدید جلب نمایند.

در این میان اما به نظر می رسد کمپانی مایکروسافت این دو تولید کننده سخت افزار را تحت فشار قرار داده تا پردازنده های سری «زِن» شرکت AMD و  سری «کیبی لیک» اینتل فقط و فقط از جدیدترین نسخه ویندوز پشتیبانی کنند.

یکی از سخنگویان کمپانی ردموندی در این باره می گوید:

«ما در آستانه نسل جدیدی از پردازنده های سیلیکونی هستیم، و آنها نیاز دارند که از آخرین نسخه پلتفرم ویندوز پشتیبانی کنند. این رفتار ما را قادر می سازد که به طور عمیق روی همگرایی سخت افزار و نرم افزار تمرکز نماییم.»

پاسخ دو کمپانی سازنده چیپ ها به این اظهارات نیز جالب است و نشان می دهد ظاهراً آنها چاره ای جز طبعیت از سیاست های محدود کننده مایکروسافت ندارند. یکی از سخنگویان اینتل به طور واضح به این مسئله اعتراف می کند:

«با توجه به تغییر سیاست های پشتیبانی مایکروسافت، ما قصد نداریم درایورهای لازم را برای پشتیبانی از ویندوزهای ۷ و ۸ توسط پردازنده های نسل ۷ خود را ارائه نماییم.»

پاسخ نماینده AMD نیز مضمونی مشابه دارد:

«نقشه راه توسعه پردازنده های کمپانی ما هماهنگی کاملی با سیاست های نرم افزاری مایکروسافت دارد.»

اگر چنین سیاستی قطعی باشد، بسیاری از کاربران در سرتاسر دنیا از تجربه کار با جدیدترین پردازنده های موجود در بازار باز می مانند و این عادلانه نیست. به ظاهر اهالی ردموند نمی خواهد بپذیرد که بسیاری از مردم نیاز به ارتقای ویندوز ۷ یا ۸ خود ندارند و قصد دارد به هر قیمت ممکن آنها را وادار به کوچ به ویندوز ۱۰ نماید.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato