ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

همکاری بایدو و انویدیا برای اتومبیل های خودران
خودرو

همکاری بایدو و انویدیا برای توسعه هوش مصنوعی خودروهای بدون راننده

بایدو، غول چینی اینترنت دیگر یک شبکه اجتماعی صرف نیست و کسب و کار خود را به حوزه های جدیدی گسترش داده است. این کمپانی مدت زیادیست که روی توسعه خودروهای بدون راننده کار می ...

بایدو، غول چینی اینترنت دیگر یک شبکه اجتماعی صرف نیست و کسب و کار خود را به حوزه های جدیدی گسترش داده است. این کمپانی مدت زیادیست که روی توسعه خودروهای بدون راننده کار می کند، حالا نیز به طور رسمی اعلام کرده که قصد دارد با همکاری شرکت انویدیا دست به توسعه یک پلتفرم هوش مصنوعی برای اتومبیل های خودران بزند.

در درجه اول بایدو قصد دارد بر بستر این پلتفرم هوشمند ناوگان تاکسی های بدون راننده خود را در کشور چین تاسیس نماید، اما علاوه بر این، می توان هوش مصنوعی مذکور را در اختیار سایر کمپانی های خودروساز نیز قرار داد تا مراحل توسعه چنین اتومبیل هایی بسیار ساده تر شود.

از جزئیات توافق مورد اشاره چنین برمی آید که انویدیا قرار است هوش مصنوعی اختصاصی خود، که چند سالی هست روی آن کار می کند را  به مشارکت بگذارد. در آن سو نیز بایدو وظیفه نقشه برداری و ثبت اطلاعات مسیرها و جاده ها را بر عهده خواهد داشت.

نتیجه این همکاری، دو محصول مرتبط با یکدیگر را به دنبال خواهد داشت؛ اول مجموعه ای از نقشه های سه بعدی با جزئیات کامل، و دوم یک پلتفرم نرم افزاری هوشمند که قابلیت هدایت خودروها را با استفاده از این نقشه ها داشته باشد.

البته حاصل کار بایدو و انویدیا یک سیستم خودران تمام عیار و به طور کامل بی نیاز از راننده نخواهد بود، بلکه می توان آن را به مانند یک راننده نوجوان و خام دست در نظر گرفت که همواره نیاز به نظارت یک فرد با تجربه دارد، که به این حالت «خودران سطح ۳» اطلاق می شود.

به عبارت دیگر، هوش مصنوعی حاصل از این مشارکت بسیار هوشمندتر و تواناتر از سیستم اتوپایلوت خودروهای تسلا است، اما هنوز هم می بایست یک راننده برای مواقع ضروری در پشت فرمان حضور داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی